Adresa: Jana Švermy, Dvořákova, Mnichovo Hradiště, Česká republika
Investor:Město Mnichovo Hradiště
Soutěž:2017
Realizace:2019
Plocha pozemku:9000 m2
Náklady:23 000 000 CZK


zpět na článek
4 komentáře
Jaká je to architektura?
Dampit
| 06.01.22 10:32
Realizace podle mne nemá s architekturou nic společného. Je to jen plocha a přístřešek.
architektura
betonář
| 06.01.22 12:53
Realizace má samozřejmě s architekturou společného vše, jedná se o řešení urbanismu, mobiliáře, povrchů, přístřešku. A tím že je to významný veřejný prostor, je to úkol o to důležitější a architekta hodnější. Možná mate ta samozřejmost, i autory zmiňovaná - ano je to samozřejmý a přirozený prostor, což neznamená, že za řešením nestojí práce a um - to právě naopak, a že se nejedná o architekturu.
Doing almost nothing
redakce
| 06.01.22 07:02
Úkolem bylo vytvořit příívětivé a funkční prostředí odpovídající klientovým požadavkům. Dovolíme si odkázat na téměř nepostřehnutelnou intervenci ve francouzském Bordeaux od loňských držitelů Pritzkerovy ceny.
Pochvala
Eva Fidlerová
| 23.02.22 06:49
Mnichovo Hradiště je mé rodné město,ráda se vracím domů přes toto místo.Těším se z každého nově upraveného místa ve městě Toto se povedlo..Stromy již povyrostly,pěkně se zelenají,je zde dostatek laviček nejen pro cestující,lze si zde i odpočinout.A pro nás úleva v tom,že autobusy neparkují před odjezdem v prostoru náměstí,neklepají koberečky před chodci na chodníku a nevylévají vodu po vytření autobusu pod nohy chodců.Děkuji městu, architektům a těm kdo to realizovali.Ted máme již opravenou budovu místního nádraží a čeká nás revitalizace parku .Co občan to názor.Respektuji to,ale za mě na výbornou.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od re: architekti