Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
New Vision of the Loft – mezinárodní architektonická konference ve firmě FAKRO
New Vision of the Loft – mezinárodní architektonická konference ve firmě FAKRO

Již po několikáté měli zahraniční architekti možnost setkat se a prodiskutovat témata spojená s polskou i zahraniční architekturou. V konferenčním centru v Muszynie se ve dnech 12. – 15. října setkala skupina několika desítek architektů a zástupců zahraničních architektonických časopisů. Konference, zorganizovaná z iniciativy firmy FAKRO, ukázala, že setkání na takovéto úrovni jsou skvělou příležitostí pro výměnu zkušeností a názorů. Této výjimečné  architektonické akce se zúčastnili zástupci z mnoha zemí, mj. z Německa, Polska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Španělska, Řecka, Maďarka a Holandska.


Důvodem pro uspořádání setkání byl třetí ročník mezinárodní architektonické soutěže New Vision of the Loft, který proběhl v polovině tohoto roku. Úkolem soutěžících bylo vytvořit projekt podkroví s využitím výrobků FAKRO – balkonového okna Galeria a střešních oken řady proSky. Během vyhodnocovaní se kladl důraz na způsob použití oken a také inovativnost a kreativitu projektu.
Firma FAKRO jako vícelídr na trhu střešních oken disponuje širokou paletou výrobků (střešní okna a vnitřní i vnější doplňky, půdní schody, solární kolektory, tubusové světlovody ...), určenou pro uspokojení potřeb a nejnáročnějších požadavků zákazníků.

Soutěž pořádaná firmou FAKRO byla velkou událostí – zúčastnily se jí stovky architektů z celého světa. Z vybraných prací pak porota, složená se zástupce evropského architektonického časopisu A10, architekta a kritika architektury Hanse Ibelingse, architekta z nejznámějšího architektonického ateliéru Powerhouse Company Nanne de Ru a zástupce firmy FAKRO Sabiny Sujew, vybrala ty projekty, které v největší míře odpovídaly zadání. Vzhledem k velkému množství zaslaných projektů a zájmu, jaký soutěž vyvolala, FAKRO připravilo konferenci, ve které mohli architekti, kteří se zúčastnili soutěže, prodiskutovat své zkušenosti a témata, která je zajímají.

Během konference měli architekti možnost představit vítězné projekty, promluvit si s členy poroty, zástupci evropského architektonického časopisu A10 – Bernardem Savelkoel a Indirou van´t Klooster a zástupci architektonické federace a také jiných architektonických časopisů.

Kromě diskusního panelu si mohli účastníci  soutěže New Vision of the Loft a konference prohlédnout firmu FAKRO. Navštívili také vybrané zajímavostí na území Małopolska mj. Kraków a solný důl Wieliczka a využili atrakcí konferenčního centra v Hotelu Activa.

Již brzy bude zahájena další edice architektonické soutěže, kterou organizuje firma FAKRO ve spolupráci s časopisem A10. Podrobnosti naleznete na stránkách www.fakro.com .
Zdroj: FAKRO CZECH s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 17.12.12 15:10
Návštěvnost: 5175 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.