Biografie
Superstudio bylo avantgardní designérské, architektonické a urbanistické sdružení, které v roce 1966 založila dvojice italských architektů Adolfo Natalini a Cristiano Toraldo di Francia, k nimž se později připojili Gian Piero Frassinelli, Alessandro Magris, Roberto Magris a Alessandro Poli.
Ačkoli většina jejich návrhů zůstala na papíře, toto seskupení spolužáků z florentské univerzity ovlivnilo vizionářskou architekturu přelomu 60. a 70. let, která svými minimalistickými formami výrazně proměňovala vzhled měst i krajiny.
Na florentské univerzitě studovali společně s Andrea Branzi, který ve stejném roce založil konkurenční studio Archizoom Associati, a společně se představili v prosinci 1966 na výstavě “Superarchitettura“, která se stala manifestem radikálního navrhování. Následující rok založili tři nové kategorie, jimiž se Superstudio hodlalo zabývat: architektura monumentu, architektura obrazu a technomorfní architektura. V roce 1969 představili svůj nejslavnější projekt “Kontinuální monument: Architektonický model celkové urbanizace“, který se svými anti-architektonickými prostředky vymezoval vůči tehdejšímu urbanismu. Od 1970 se studie zamšřilo na společenské změny prostřednictvím architektury, kdy filmem a kolážemi dávali do kontrastu abstraktní návrhy s přírodní krajinou. V roce 1972 jim newyorská galerie MoMA uspořádala výstavu “Itálie: Nová domácí architektura“. Jejich tvorba měla velký vliv na tehdy začínající architekty jako Rem Koolhaas, Bernard Tschumi nebo Zaha Hadid. V roce 1978 se Superstudio rozpadlo a jednotliví architekti si založili vlastní praxe.