Aureli

Pier Vittorio Aureli

*1973Řím, Itálie
Rue John Waterloo Wilson 11, B-1000 Brusel
+32 2 6084337
info@dogma.name
Hlavní obrázek
Biografie
Pier Vittorio Aureli vystudoval architekturu na IUAV v Benátkách a doktorský titul získal v roce 2005 na Technické univerzitě v Delftu. Aureliho hlavním vědeckým zaměřením je hledání vztahu mezi architektonickou formou, politickou teorií a urbanistickou historií. Vyučuje na Architectural Association v Londýně, kde vede diplomové projekty a doktorský program „City-Architecture“. V současné době je hostujícím profesorem Louis I. Kahn na Yale School of Architecture. Dříve vyčuoval na Columbia University v New Yorku a Berlage Institute v Rotterdamu.
Aureli napsal řadu esejů o architektuře a urbanismu, je autorem knih The Possibility of an Absolute Architecture (2011), The Project of Autonomy: Politics and Architecture within and against capitalism (2008) a The City as a Project (2014).
Společně s Martino Tattara je spoluzakladatelem architektonické kanceláře Dogma věnující se vztahu mezi architekturou a urbanismem. Souběžně s navrhováním se oba členové Dogma intenzivně zabývají výukou, publikováním a výzkumem.