Ve Finsku se rozhoduje o stavbě pobočky Guggenheimova muzea

Vložil
ČTK
20.01.2012 14:35
Finsko

Helsinky

Helsinky - Radnice finské metropole Helsinky rozhoduje o tom, zda ve městě vznikne další pobočka světoznámého Guggenheimova muzea. Rozšíření muzejní sítě začátkem měsíce doporučila Guggenheimova nadace a helsinští radní nyní budou hlasovat o tom, zda se do projektu za zhruba 140 milionů eur (asi 3,5 miliardy korun) pustí. Pokud stavbu odsouhlasí, mohlo by muzeum podle agentury APA přivítat první návštěvníky v roce 2017.
    S nápadem na stavbu dalšího Guggenheimova muzea, které už má v Evropě pobočky například ve španělském Bilbau nebo v Benátkách, přišel helsinský starosta. Ten nyní musí o výhodnosti plánu přesvědčit radní. Opozice ho přitom už nyní kritizuje za unáhlenost a tvrdí například, že o projektu rozhodně nelze hlasovat už koncem měsíce, jak se původně plánovalo, protože na studium materiálů potřebuje mnohem delší dobu.
    V předběžné studii se počítá s tím, že nová budova vznikne v prostoru přístavu v centru města. Mělo by se v ní skrývat zhruba 4000 čtverečních metrů výstavních prostor a program by měl podle předpokladů přilákat přes půl milionu návštěvníků ročně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články