Švédský umělec postavil domeček na kupoli haly ve Stockholmu

Vložil
ČTK
28.05.2009 10:30
Švédsko

Stockholm

Stockholm - Švédský výtvarník Mikael Genberg plánuje v  nejbližších letech postavit na Měsíci typickou skandinávskou dřevěnou chatu. Tradiční červený dům již tento týden umístil za pomoci vrtulníku na vršek 85 metrů vysoké kupole víceúčelové haly Ericsson Globe Arena ve Stockholmu.
    Jednalo se podle agentury DPA o další z řady chytrých marketingových tahů na podporu "měsíčního" projektu činorodého umělce, na jehož realizaci prý usilovně pracuje. Diváci si tak mohli udělat představu, jak krásně se Genbergův domeček bude na povrchu Měsíce vyjímat.
    Nadšenému umělci se již údajně podařilo přesvědčit švédské úřady, do jejichž kompetence vesmírný výzkum spadá, i soukromé společnosti, aby mu na uskutečnění jeho snu poskytly potřebných 500 milionů švédských korun (asi 1,25 miliardy Kč).
    Smyslem "měsíční" chatky o celkovém objemu deseti kubických metrů, která bude postavena z ultralehkých materiálů, je podle Genberga především ukázat, že lidé umějí překonávat překážky. Rovněž prý chce upozornit na závažné problémy světa. Obydlí by mělo být připraveno na meziplanetární cestu již kolem roku 2012.
0 komentářů
přidat komentář

Související články