schmidt hammer lassen architects vyhráli soutěž na přestavbu dánského Holbæk Harbour

Zdroj
schmidt hammer lassen architects
Vložil
Martin Rosa
30.09.2008 00:05
schmidt hammer lassen architects

schmidt hammer lassen architects vyhráli soutěž na sportovní a relaxační kompex a celkový plán dánského přístavu Holbæk Harbour.
Vítězný návrh obsahuje lyrickou současnou interpretaci stavební kultury vycházející z lokálních tradic. Inspirací byla vize místa, kde se setkává staré a nové a vytváří prostorové vztahy mezi novým městským prostředím a sportovně-rekreačním komplexem.
Navržená pozoruhodně profilovaná střecha záměrně poukazuje na místní tradici a měřítko starého přístavu v Holbæku - místo loděnic, rybářských člunů a vůni dřevěných hoblin, dehtu a chaluh.
Celkový plán a sportovně-rekreační komplex jsou součástí transformace starého městského přístavu v atraktivní urbanismus poblíž zátoky, zajišťující lepší integraci s vodou a zpřístupňující prostředí přístavu komukoliv.
"Naším cílem bylo vytvořit koncentrovanou urbanní atmosféru. Budovy jsou navrženy těsně u sebe s úzkými průchody mezi nimi. Bloky jsou seskupeny kolem přístavního náměstí - veřejného prostoru s malými obchody a kancelářemi, kavárnami a restauracemi rozmístěnými kolem staré loděnice. Toto je reinterprace starého města s úzkými uličkami, které se otevírají aby vytvořily místa pro setkávání - místa pro plynutí času," říká Kasper Frandsen, partner schmidt hammer lassen architects.
Sportovně-relaxační komplex funguje v podobném duchu, s vnitřním nádvořím podobajícím se těmto "náměstím" s různorodými funkcemi v objektech po jeho obvodu. Komplex je navržen tak, aby byl veřejně přístupný komukoliv a nabízí velmi flexibilní, multifunkční prostředí které souzní s různorodostí dnešního života a dnešních sportovních aktivit.
Komplex obsahuje Centrum vodních kultur, flexibilní víceúčelovou halu, a menší prostory pro různé aktivity, centrum zdraví, fitness, hotel, kavárnu a restauraci, kino se čtyřmi plátny a dětské hřiště.
Bezprostřední blízkost zálivu a přístavní bazény byly podnětem pro vybudování dvou nových kanálů. Výsledkem bude atraktivní přímořské městečko obklopené ze všech stran vodou.


> schmidt hammer lassen architects navrhují ECOBAY v Estonsku [10.7.2008]
0 komentářů
přidat komentář

Související články