Opera v Sydney prodává dlaždice ze střechy na internetu

Vložil
ČTK
11.12.2013 23:50
Austrálie

Sydney

Sydney - Světoznámá opera v australském Sydney přišla s novým nápadem, jak získat prostředky na rekonstrukci a připomenout se veřejnosti. Na internetu zahájila virtuální prodej dlaždic ze střechy unikátní budovy. Informovala o tom agentura AFP.
    Od pondělka si zájemci mohou koupit některou ze 125.000 dlaždic z nejvyšší "plachty" sydneyské opery. Jedním z prvních kupců se stala hollywoodská hvězda Hugh Jackman.
    "Opera je mistrovským dílem na seznamu světového dědictví UNESCO, které patří nám všem," uvedl Jackman, který žije v Sydney. "Akce Own Our House je skvělým způsobem, jak mohou lidé dát najevo svou hrdost a lásku k jedné z nejvýznamnějších světových staveb," dodal.
    Organizátoři akce Own Our House (Vlastněte náš operní dům) doufají, že tímto způsobem shromáždí 15 milionů australských dolarů (273 milionů Kč) na obnovu komplexu a na zajištění prostředků pro bezplatné akce pro veřejnost, napsala agentura AFP.
    Za 100 až 400 australských dolarů (1820 až 7280 Kč) si zájemce může koupit jednu z virtuálních dlaždic, kterou si sám vybere na internetu. Na ni pak bude moci umístit své foto a vzkaz, bude ji moci sdílet na sociálních sítích, rovněž se pak bude moci stát členem virtuální komunity vlastníků dlaždic a bude moci vyhledávat další "spolubydlící".
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
V Austrálii to jde!
Janek
12.12.13 07:32
zobrazit všechny komentáře

Související články