Obyvatelé Sydney mohou relaxovat v ulicích u klavíru

Vložil
ČTK
31.12.2008 19:05
Austrálie

Sydney

Piano na 88 Phillip Street
Sydney - Neumíte se uvolnit na pláži, v hospodě nebo v  tělocvičně? Stresovaní obyvatelé australského Sydney budou mít v novém roce možnost oddychnout si u klavírů. Hudební nástroje budou rozmístěny po celém městě, aby si na ně každý kolemjdoucí "virtuos" mohl zahrát, napsala agentura Reuters.
    V rámci lednového festivalu v Sydney bude na veřejných místech rozmístěno na 30 klavírů. Obyvatelé největšího australského města na ně narazí třeba na frekventovaném přívozu ve slavném městském přístavu, na nádraží nebo dokonce v tetovacím salonu. Klavíry by měly být pro lidi inspirací k oddechu a vzájemné interakci.
    Duchovním otcem instalace nazvané Zahraj si na mě, jsem tvůj, je britský umělec Luke Jerram, který podobné projekty již dříve s  úspěchem realizoval v britském Birminghamu a brazilském Sao Paulu.
    "Je to jedna z cest, jak oživit veřejný prostor a umožnit lidem, aby se zastavili, promluvili si spolu a využili neobvyklé příležitosti volně se usadit a hrát," řekla vedoucí projektu Michelle Kotevskiová.
    "Nejsem si vědoma toho, že by někdy předtím, v rámci podobného projektu, byl klavír i na přívozu. Myslím, že je tomu tak poprvé," dodala Kotevskiová. Každý klavír bude mít "kamaráda", který se o něj bude starat a bude nabádat lidi, aby si zahráli.
    Festival se v Sydney uskuteční mezi 10. a 31. lednem a Kotevskiová očekává, že se klavíry stanou hitem.

> www.streetpianos.com
0 komentářů
přidat komentář