Nejvyšší vysílač na světě navrhnul Tadao Ando

Vložil
ČTK
02.03.2011 16:15
Japonsko

Tokio

Tadao Ando

Tokio - Vysílač v Tokiu, který je stále ve výstavbě, se stal nejvyšší volně stojící vysílací věží na světě. Tokyo Sky Tree má nyní výšku 601 metrů, o metr tak překonal doposud nejvyšší vysílač, čínskou věž Canton Tower. Po svém dokončení má měřit 634 metrů. Uvedl to dnes mluvčí společnosti Tobu Tower Sky Tree Co., která má věž na starosti, Hirotake Takanaši.
    Nová věž má nahradit starší z roku 1958, která měří 333 metrů. Takanaši dodal, že výstavba zbývajících 30 metrů je rozhodující fází, která zahrnuje instalaci digitální antény. Podle plánu má být stavba dokončena v prosinci a slavnostní otevření se plánuje na jaro 2012.
    Věž staví šest předních japonských mediálních společností. Jejím cílem je posílit přenos televizního a rozhlasového signálu v hlavním městě. Ve věži budou rovněž obchody, restaurace a další zábavní zařízení a má se stát novou turistickou atrakcí hlavního města. Svojí výškou překoná i druhou nejvyšší budovu světa, mrakodrap Tchaj-pej 101.
    Vysílač navrhli architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa. Základy věže v barvě namodralého stříbra jsou trojúhelníkové a tvar věže se postupně mění na válec.
    Stará věž Tokyo Tower je jedním z nejviditelnějších orientačních bodů ve městě. Ročně ji navštíví kolem tří milionů turistů, napsala agentura AP.
0 komentářů
přidat komentář

Související články