MAD architects dokončili hotel Sheraton v čínském Chu-čou

Vložil
ČTK
05.08.2013 09:50
Čína

Peking

Peking - Je to kobliha s dírou uprostřed? Je to podkova? Kovboj s křivýma nohama? Ať už nový přírůstek amerického hotelového řetězce Sheraton v čínském městě Chu-čou připomíná cokoli, rozhodně není nudný a patří mezi nejpodivnější hotely, v jakých se turista na světě může ubytovat, napsal zpravodajský server CNN.
    Hotel, který zahájil provoz na začátku srpna, navrhl pekingský architekt Ma Jen-sung. Sheraton Huzhou Hot Springs Resort vytvořil z vrstev jednotlivých podlaží, které se v podobě prstence zvedají na břehu jezera Tchaj-chu v Chu-čou. Hotel je vysoký více než 100 metrů a 116 metrů široký.
    Hosty zaujme nejen jeho nezvyklý tvar, ale také například vstupní hala, která je nasvícená lustry vyrobenými z 20.000 krystalů Swarovski. Podlaha je vykládaná afghánským bílým nefritem a brazilským kamenem tygří oko.
    Ve 27 podlažích hotelu je 321 pokojů včetně 40 apartmánů a dalších ještě luxusnějších "sídel" a "prezidentských apartmánů".
    Podle informací Sheratonu stál hotel 1,5 miliardy dolarů (asi 30 miliard korun). Město Chu-čou sice ještě nemá příliš velký zvuk na mezinárodní scéně, ale pro stavbu hotelu bylo vybráno, protože je oblíbeným místem, kam obyvatelé Šanghaje vzdálené jen 160 kilometrů míří na víkendové pobyty.
    Chu-čou je proslulé svými horkými prameny a bambusovými lesy, kde se například natáčely scény oscarového filmu Tygr a drak.

0 komentářů
přidat komentář

Související články