Londýnský Tower Bridge se podařilo sklopit po 12 hodinách

Vložil
ČTK
10.08.2021 09:35
Velká Británie

Londýn

Londýn – Zvedací londýnský most Tower Bridge se v pondělí zasekl v otevřené poloze a obě strany mostu se podařilo sklopit až dnes nad ránem, po téměř 12 hodinách od otev- ření, informovala stanice BBC. Vyřazení mostu z provozu v britské metropoli způsobilo značné dopravní obtíže. Příčinu technické závady se zatím nepodařilo zjistit.


Most z roku 1894 se běžně rozpojuje asi osmsetkrát ročně, o otevření musí lodě žádat písemně nejméně 24 hodin předem. V pondělí odpoledne se Tower Bridge otevřel pro mohutnou dřevěnou plachetnici Sailing Vessel Tenacious.

V době svého dokončení byl most považován za největší a nejdokonalejší zvedací most na světě. Do roku 1976 se jeho mechanismus čtyř velkých ozubených kol pohyboval díky páře, v roce 1976 byl elektrifikován. Horkou chvilku si na něm v roce 1952 užili cestující autobusu číslo 78. Most se totiž začal nečekaně rozpojovat, a autobus tak musel takřka přeskočit z jedné poloviny mostu na druhou. Most se v otevřené poloze zasekl na hodinu také loni v srpnu, technická závada při zvedání ho vyřadila z provozu na deset hodin i v roce 2005.
0 komentářů
přidat komentář

Související články