Evropskou cenu za architekturu 2022 získal Christoph Ingenhoven

Zdroj
European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies
Vložil
Tisková zpráva
23.09.2022 11:05
Irsko

Dublin

Christoph Ingenhoven
Ingenhoven Architects

Evropskou cenu za architekturu každoročně uděluje Evropské centrum pro architekturu, umění, design a urbanismus se sídlem v irském Dublinu a Muzeum architektury a designu spadající pod chicagské Athenaeum. Cílem je ocenit architekty, kteří se hlásí k "zásadám evropského humanismu a stavební umění". Letošním (v pořadí již sedmnáctým) laureátem se stal düsseldorfský architekt Christoph Ingenhoven, který si ocenění převzal 9. září 2022 na slavnostním galavečeru v Evropském centru na úpatí athénské Akropole. Christian Narkiewicz-Laine, prezident chicagského Athenaea, vyzdvihl architektovo dlouholeté působení v oblasti ekologie a trvalé udržitelnosti. Ingenhoven je podle něj "průkopníkem zelené architektury a filozofie šetrné k životnímu prostředí, která je udržitelná pro planetu, klienty i lidi, kteří v jeho budovách žijí, pracují a setkávají se."
Porota dále upozornila, že se nejedná o "ocenění za celoživotní dílo", ale spíše o uznání evropských architektů, kteří "určili kritičtější, intelektuálnější a umělečtější přístup k navrhování budov a měst". V tomto ohledu se Ingenhoven připojuje k dřívějším laureátům, jako jsou Francine Houben a Dick van Gameren z Mecanoo, Henning Larsen, Santiago Calatrava či Manuelle Gautrand jako příklady návrhářů, kteří pracují s hlubokou oddaností principům humanismu i umění architektonické tvorby.
Christoph Ingenhoven založil svou vlastní kancelář (dnes působí pod názvem ingenhoven associates) v roce 1985 v německém Düsseldorfu. V současné době má tato mezinárodně působící kancelář pobočky také v Sydney, Singapuru a Svatém Mořici.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články