Britské firmy se budou podílet na obnově infrastruktury v Kyjevě

Vložil
ČTK
20.06.2022 07:40
Zaha Hadid Architects

Londýn - Britská ministryně pro zahraniční obchod Anne-Marie Trevelyanová se dnes v Londýně setká se zástupci Ukrajiny a britských firem, aby probrali, jak mohou britské společnosti pomoct znovu vybudovat klíčovou infrastrukturu v Kyjevě. Informovala o tom agentura Reuters.


"Obrazy ničení v Kyjevě jsou srdcervoucí. Napříč Ukrajinou byly zničeny tisíce domovů, budov a kritické infrastruktury," řekla ministryně. "Naše firmy jsou v silné pozici a mohou hrát roli v dlouhodobé rekonstrukci Ukrajiny," dodala.

Podle listu Independent by se britské firmy mohly podílet na výstavbě vodní, energetické a dopravní infrastruktury, ale i digitálních služeb.

Manuela Gattoová, ředitelka společnosti Zaha Hadid Architects k projektu řekla, že "ve spolupráci s (ukrajinským) talentem chce Ukrajině dát architekturu, která nastaví nová měřítka v inovaci, odolnosti a účinnosti".

Podle odhadů Kyjevské školy ekonomické způsobila dosud válka na ukrajinské infrastruktuře škody ve výši tří bilionů hřiven (asi 2,41 bilionu korun). Poškozeno nebo zničeno bylo od začátku války podle tohoto zdroje mimo jiné 656 zdravotnických středisek, 1177 škol, 668 školek, 20 nákupních středisek, téměř tři tisíce obchodů a 28 ropných zásobníků.

Podle Úřadu vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) zemřelo ve válce na Ukrajině od začátku ruské invaze z 24. února 4481 civilistů a přes 5560 dalších civilistů bylo zraněno.
0 komentářů
přidat komentář

Související články