Autorem letního pavilonu Serpentine Gallery 2008 bude Frank Gehry

Zdroj
Serpentine Gallery
Vložil
Petr Šmídek
26.03.2008 08:00
Frank Owen Gehry

Pravidelně již od roku 2000 se na několik měsíců objeví na louce před Serpentine Gallery pavilon navržený některým ze známých architektů. V polovině ledna proběhla zpráva, že letos byl návrhem letního pavilonu pověřen otec Bilbao-efektu. Už jsme si mysleli, že a světě neexistuje město, které by nemělo alespoň jednu stavbu od Franka Gehryho. Je pozoruhodné, jak se Britům doposud dařilo držet si jeho tvorbu co nejdál od svých břehu. Gehrymu se tu zatím podařilo dokončit pouze jednu stavbu - Maggie's Centre ve Skotsku (2003).
V těchto dnech byla na internetových stránkách galerie uveřejněna podoba nového pavilonu. Autor o své mohutné trámové konstrukci se skleněnou střechou prohlásil: „Můj pavilon bude fungovat podobně jako amfiteátr.“ Jako městská ulice propojí galerii s Hyde Parkem. Návštěvníci budou moct stavbou volně projít. Schody na obou delších stranách pavilonu vybídnou k posezení. Z mohutných trámů bude za pomocí 'rozehraných' kovových trubek zavěšen skleněný 'baldachýn' chránící vnitřní prostor proti dešti, větru i slunci.
Kvůli zkušenostem z minulého roku, nebylo oznámeno přesné datum otevření pavilonu. Každopádně se tato událost neobejde bez pozornosti médií někdy v průběhu července nebo srpna. Link>
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
Viktor Vlach
26.03.08 10:10
zobrazit všechny komentáře

Související články