Ateliér Davida Adjayeho se ocitl v insolvenčním řízení

Zdroj
Tom de Castella / Architectural Record
Vložil
Jan Kratochvíl
30.07.2009 00:25
Adjaye Associates

Londýn - Pozastavené projekty po celém světě způsobily architektonické kanceláři Davida Adjayeho značné finanční potíže. Architekt nedávno vložil do ateliéru ze svých osobních úspor půl milionu liber, avšak ani to nezabránilo příchodu krizových manažerů, kteří mají za úkol předejít úpadku jeho firmy. Zásadní rozhodnutí učinil Adjaye v okamžiku, kdy se dluhy ateliéru vyšplhaly na milion liber.
      Architekt založil Adjaye Associates v roce 2000. Velmi rychle získal reputaci po celém světě a kromě Londýna si otevřel kanceláře také v Berlíně a v New Yorku. Na začátku letošního roku získal zakázku na National Museum of African American History & Culture ve Washingtonu. Finanční uzdravení Adjayeho ateliéru bude velmi obtížné, poněvadž dle pravidel Evropské unie se firma v insolvenčním řízení nemůže účastnit veřejných soutěží a získávat tím důležité zakázky. Richard Brindley z RIBA navíc poukazuje na skutečnost, že pravidla EU vzalo za své mnoho privátních investorů a získání nové zakázky tak bude pro kteroukoli architektonickou kancelář v insolvenčním řízení téměř nemožné.
      Adjaye i přes zastavení projektů do Birminghamu, Abu Dhabi, Kuala Lumpuru a Indie věří, že nejhorší období způsobené celosvětovou finanční krizí má již jeho ateliér za sebou. Adjayemu věří i jeho kolega Nigel Coates, který připomněl, že Adjaye stále pracuje na velkých zakázkách, které jej mohou před krachem zachránit.
0 komentářů
přidat komentář