Výstava architektonického studia Projektil v GJF

Zdroj
Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil
Tisková zpráva
12.12.2008 13:20
Výstavy

Projektil architekti

19/12/08 – 01/02/09

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
BETLÉMSKÉ NÁM. 5A, PRAHA 1
www.gjf.cz

ÚT–NE  10–18 HOD.,  ZAVŘENO 24/12, 29/12, 31/12, 01/01

PROJEKTIL 

V posledních letech se Projektil zapsal do povědomí jako ateliér, který nedlouho po sobě vyhrál soutěž na dvě knihovny a za středisko ekologické výchovy Sluňákov získal Grand Prix Architektů za rok 2007. Stavba Národní technické knihovny v Praze v bezprostřední blízkosti fakulty architektury spěje do finále, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové byla otevřena tento podzim.

V české kotlině působí velice málo architektonických studií, jejichž tvorba se může směle řadit k současné kvalitní a zajímavé evropské architektuře, a která se věnuje i propojení a začlenění architektury do společenských struktur. Tato svěžest, či lépe fresh styl, Projektilu bourá české představy o přísné architektuře.

Velmi důležitou součástí kreativní práce architektů tohoto studia je jejich spolupráce s předními českými designéry, grafiky, výtvarníky i teoretiky současného umění. Díky této otevřenosti se Projektil podílel na rekonstrukci dvou významných uměleckých prostor - galerií v centru metropole prezentujících současné umění - Galerii Václava Špály a TranzitDisplay.

Výstava Projektilu nebude suchou přehlídkou plánů a modelů, ale navozením atmosféry radosti z práce a odpočinku. Na výstavě  se spolupodílí grafické studio Petra Babáka Laboratoř (je rovněž autorem grafického designu připravovaného katalogu), designérské studio Hippos (spoluautoři interiéru NTK) a umělecké uskupení Produkce Aktivit Současnosti (PAS), kteří s Projektilem spolupracují na výběru a instalaci výtvarných děl v NTK.
0 komentářů
přidat komentář

Související články