Landscape festival nabízí i výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera

Vložil
ČTK
09.07.2015 22:45
Praha

Praha - Na dvou místech byl dnes zahájen třetí ročník Landscape festivalu Praha, který se pokouší prezentovat veřejný prostor a krajinu pomocí fotografie, designu a současného výtvarného umění. V prostorách pražské Galerie Jaroslava Fragnera se v rámci festivalu uskutečnily vernisáže výstav Sdílená města a Příběh soutěže o Cenu Petra Parléře 2002-2014. Vernisáž se uskutečnila i na Nákladovém nádraží Žižkov, kde se návštěvníci mohou těšit na výstavy věnované veřejnému prostoru a krajinářské tvorbě i na instalace na železničních vagonech. Zástupce médií dnes o tom za organizátory informovala Klára Pučerová.

    Landscape festival Praha se koná do 27. září. Stejně jako minulý rok bude vstupné zdarma. Podle pořadatelů zájemci uvidí výstavy týkající se krajinářské architektury i změn v evropském veřejném prostoru.
    Výstava Sdílená města v Galerii Jaroslava Fragnera ukazuje 25 nejlepších prací přihlášených do soutěže o Evropskou cenu za městský veřejný prostor, kterou vyhlašuje Centrum současné kultury v Barceloně ve spolupráci s různými evropskými institucemi zabývajícími se architekturou. Expozice nabízí mimo jiné vítězné projekty Propletené údolí ze španělského Elxu a renovaci přístavu Vieux-Port v Marseille.
    Druhá výstava v pražské galerii přibližuje soutěž o Cenu Petra Parléře, která slouží představitelům měst a obcí, kteří hledají vhodné řešení pro veřejný prostor nebo stavbu ve veřejné správě a mají zájem o spolupráci s nezávislými architekty. Soutěže se za dobu jejího trvání zúčastnilo 74 měst, některá opakovaně, a vzniklo 114 soutěžních zadání. "Soutěž mapuje obrodu zájmu o urbanismus a rehabilitaci jeho dříve pošramocené pověsti, zájmu o urbanismus jako legitimní součásti celospolečenského vědomí a veřejné diskuse," uvedl zakladatel soutěže architekt a urbanista Jan Sedlák.
    Více informací se nachází na www.landscape-festival.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články