JEMS Architekti - Mezi/Amid

Vernisáž výstavy v GAB

Galerie Architektury, Starobrněnská 18, Brno

Termín: 28.6. – 22.7. 2018
Výstava v prostorách Galerie Architektury v Brně představí vybrané projekty známého varšavského ateliéru JEMS architekti realizované během posledních let. Název výstavy upozorňuje na povahu aktivit ateliéru, které vždy osciluji mezi možnostmi široce chápaných kontextů a úsilím o vyhledání vlastního potenciálu architektury obsaženého v ní samotné.
Budovy JEMS architekti vystupují z pozadí a obvykle s ním splývají. JEMS se brání před cílenou tvorbou objektů připomínajících pomníky. Neznamená to však, že hledají pouze architekturu s “neutrálním“ výrazem (pokud vůbec existuje). Spíše se jedná o nepřetržité pokusy uvědomit si, že bez ohledu na výraz jimi projektovaných objektů, jsou neustále součásti přítomného kulturního kontinua. Ateliér je tvořen architekty s různým tvůrčím temperament, všechny je ale spojuje přístup k dějinám a současnosti, jako jedinečnému živému procesu, byť velmi složitému a ne vždy pochopitelnému.
Zahájení výstavy proběhne 28. června 2018 v 18:00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno a zúčastní se jej zakladatelé studia. Výstava se koná v rámci festivalu Archikultura2018, který pořádá Kabinet architektury.

0 komentářů
přidat komentář

Související články