Výsledek soutěže na budovy místo bývalého Telecomu bude v březnu

Vložil
ČTK
03.01.2019 19:10
Praha

Žižkov


Praha - Developerská společnost Central Group chce na konci března vybrat vítěze architektonického workshopu na podobu komplexu budov, který by měl vzniknout na místě objektu bývalého Telecomu v Olšanské ulici na pražském Žižkově. Firma jej v roce 2017 koupila od telekomunikační společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) ze skupiny PPF, která budovu stále využívá, podle dřívějších informací se nicméně plánuje přestěhovat do Vysočan. Central Group chce dominantní objekt zbourat a postavit místo něj byty. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy developera.


Workshop na podobu nových staveb začal loni v létě a podle firmy se do něj přihlásilo 98 ateliérů z 30 zemí. Z nich porota složená z odborníků a šéfa společnosti Central Group Dušana Kunovského vybrala 12 finalistů. Vítěz by měl být znám do konce března, případná demolice a stavba bude poté záviset na odstěhování firmy CETIN a rozhodnutí úřadů. Podle společnosti je demolice nutná, protože se v areálu s dominantní věží telefonní ústředny vyskytuje velké množství škodlivého azbestu a budovy nelze využít k jiným účelům, než ke kterým byly původně postaveny.

Do soutěže se podle tiskové zprávy přihlásili například architekti Sou Fujimoto z Japonska, Ian Ritchie z Velké Británie či Richard Meier z USA. Z českých jmen pak Eva Jiřičná, Radek Kolařík nebo Petr Bouřil. V porotě zasedli vedle Kunovského architekti Josef Pleskot, Zdeněk Fránek, David Vávra a Roman Koucký.

"Jsme v rámci poroty workshopu přesvědčeni, že na tomto místě by bylo správné postavit nový komplex architektonicky unikátních staveb, který by výškově gradoval směrem k ulici Želivského, kde by mohlo vzniknout centrum nového Žižkova," uvedl Kunovský. Společnost již postavila bytový komplex v sousedství areálu a vlastní také pozemky na nedalekém nákladovém nádraží Žižkov, kde se chystá rovněž stavět.
0 komentářů
přidat komentář

Související články