Vítězem soutěže na proměnu zlínské lokality Šmoulí město je Koma Modular

Vložil
ČTK
12.06.2024 18:40
KOMA MODULAR s.r.o.

Zlín


Zlín – Vítězem soutěže na využití pozemků na zlínském sídlišti Jižní Svahy v lokalitě zvané Šmoulí město je vizovický výrobce modulárních systémů Koma Modular. Společnost získá plochu velkou téměř 5600 m² do dvacetiletého pronájmu, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Komise vybírala ze dvou nabídek. Druhým účastníkem soutěže byl spolek Šmoulí město Zlín, který zastupoval současné provozovatele podniků v lokalitě. Vedení města chce vzhled Šmoulího města změnit. V drobných, spíše zastaralých stavbách jsou tam bary, hospůdky či cukrárna.


"Vítězná nabídka spočívá ve výstavbě zcela nového objektu a slibuje moderní náplň a přístup k poskytování služeb. Objekt bude postaven z modulárního systému, který umožňuje variabilitu. Vítězná nabídka je v podmínkách Zlína ojedinělá, inovativní a moderní," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Na pozemcích města stojí nyní stavby jiných vlastníků. "Rada města Zlína současně s výběrem nejvhodnější nabídky schválila výpovědi nájemních smluv. Konkrétně se jedná o 16 smluv na pozemky a jednu smlouvu na nebytový prostor. Nájemci pozemků, vlastníci staveb, budou mít do skončení tříměsíční výpovědní doby povinnost pozemky vyklidit nebo odstranit stavby na vlastní náklady. Nájemce nebytového prostoru má s městem sjednánu půlroční výpovědní dobu," uvedl mluvčí.

Město chce připravit pozemky pro novu výstavbu. "Nájemcům budou neprodleně odeslány výpovědi, přičemž výpovědní doba začne běžet 1. července 2024," uvedl náměstek primátora Pavel Brada. Současní provozovatelé, kteří jsou na pozemcích města v nájmu, usilovali o zachování svých provozoven. Když město loni oznámilo plány na obnovu lokality, byli proti ukončení nájemních smluv a zbourání staveb, založili spolek a sepsali petici na svou podporu. Navrhli možné úpravy Šmoulího města, s vedením města se ale nedohodli a radní vyhlásili záměr na pronájem pozemků.

Brada dříve uvedl, že Šmoulí město bylo pronajato od roku 1993 do roku 2003. "Všechny subjekty, které do toho vstupovaly, věděly, že je to na dobu deseti let, jsou tam nakonec trojnásobek. Současný stav však rozhodně není výkladní skříní města," uvedl Brada.

Radnice loni nájemcům nabídla, že město převezme objekty i náklady na jejich likvidaci. Na tuto možnost chtěli přistoupit pouze tři vlastníci. "Současně se zasláním výpovědí učiní město Zlín, stejně jako loni na podzim, obdobnou nabídku. Půjde opětovně o nabídku na bezúplatný převod objektů do vlastnictví města, což by znamenalo, že by město zajistilo i odstranění staveb a provozy by mohly fungovat až do poloviny října. Myslím, že je to pro nájemce objektu velmi výhodná nabídka," uvedl Brada.
0 komentářů
přidat komentář

Související články