Podobu Papírového náměstí v Liberci by měla určit architektonická soutěž

Vložil
ČTK
27.11.2021 09:05
Liberec

Liberec – Budoucí podobu oblasti takzvaného Papírového náměstí, která je jednou z nejstarších částí Liberce, by měla určit architektonická soutěž. Město ji vypíše příští rok v lednu, výsledky chce představit v září. Podle primátora Jaroslava Zámečníka bude radnice postupovat podle regulí České komory architektů, náklady na soutěž dosáhnou skoro dva miliony korun.


"Výsledky soutěže bude posuzovat porota, která bude z většiny složena z nezávislých odborníků," uvedl primátor. Vítěz architektonické soutěže poté dostane od radnice smlouvu na další projekční práce. "Bude dopracovávat územní studii i projektovou dokumentaci na městské terasy," řekl Zámečník. Za terasy jsou označované svahy, které ohraničují oblast Papírového náměstí.

Tato lokalita patří mezi nejzanedbanější místa v centru stotisícového města, i když v posledních letech zde některé domy byly opraveny. Cílem města je tuto čtvrť zvelebit. Architekti by měli podle primátora ukázat, jak by mělo město postupovat. "Jak to bude vypadat, to je předmětem architektonické soutěže," dodal. Pozemky v oblasti má asi 20 různých vlastníků, město jich tam vlastní nejvíce. Patří mu zhruba 10.000 metrů čtverečních. Už dříve vedení radnice uvádělo, že by zde chtělo mít kreativní čtvrť, která by plnila v prvé řadě funkci kulturní a vzdělávací.
0 komentářů
přidat komentář

Související články