Ostrov vyhlásí architektonickou soutěž k přístavbě umělecké školy

Vložil
ČTK
13.10.2020 13:40
Ostrov - Ostrov na Karlovarsku vyhlásí architektonickou soutěž na přístavbu k základní umělecké škole v Masarykově ulici, ve které plánuje multifunkční sál a učebny. Radnice tím chce sestěhovat všechny umělecké obory do jednoho objektu. Náklady na vybudování přístavby a propojení dvou stávající budov vyjdou město odhadem na 40 milionů korun, řekl novinářům starosta Ostrova Jan Budeš (ODS).


"Naším cílem je propojit ty dvě budovy nějakou recepcí s tím, že za těmito objekty vznikne nový pavilon, ve kterém bychom chtěli mít multifunkční sál, který by fungoval pro koncerty i pro divadlo, a nad tím by byly zkušebny jak pro dramatický obor, tak i pro taneční," řekl Bureš.

O vybraném návrhu bude rozhodovat porota složená ze starosty, ředitelky umělecké školy a třech architektů. Vítěz studie získá odměnu 130.000 korun, druhý obdrží 100.000 a třetí 70.000 korun, uvedl starosta Bureš.

Podle něj chce vedení města dát prostor i mladým architektům, proto nebude klást přísné podmínky soutěže. Jedinou z nich je, že navrhovatel v posledních deseti letech musel uskutečnit alespoň jednu stavební akci minimálně za deset milionů korun. Součástí návrhu má být i řešení venkovního prostranství.

Pokud odborná porota vybere jeden z předložených návrhů, v příštím roce by radnice chtěla vyhlásit výběrové řízení na projekt. Na rekonstrukci bude šestnáctitisícový Ostrov žádat o dotaci z ministerstva školství.
0 komentářů
přidat komentář