Jičín chystá další zónu pro výstavbu bytů, bude na ni architektonická soutěž

Vložil
ČTK
05.06.2023 18:05
Jičín

Jičín - Radnice sedmnáctitisícového Jičína začala na severozápadním okraji města připravovat obytnou zónu. Podoba zástavby třináctihektarového území ve čtvrti Holínské Předměstí by měla vzejít z urbanisticko-architektonické soutěže. V lokalitě by mohly v budoucnu vyrůst nižší desítky rodinných domů. Záměr vypsání architektonické soutěže schválila rada města, odehrát by se mohla v prvním pololetí roku 2024, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Jan Jireš.


Současným hlavním bytovým projektem města je výstavba inženýrských sítí, komunikací a veřejných prostranství pro obytnou čtvrť v areálu bývalých kasáren. Město se stavbou za téměř čtvrt miliardy korun začalo loni na jaře, hotovo má být v roce 2025. V areálu by mělo vzniknout zhruba 200 bytů, z toho asi čtvrtina v rodinných domech.

O zástavbě na Holínském Předměstí v prostoru mezi ulicemi Seifertova, Markova a severozápadním obchvatem města se v Jičíně hovoří od 90. let minulého století v souvislosti s tehdejší výstavbou obchvatu. "Postupně probíhala příprava po majetkové stránce, nyní město v lokalitě vlastní podstatnou část pozemků," uvedl mluvčí.

Radnice věří, že architektonická soutěž přinese kvalitní návrh zástavby území. S architektonickými soutěžemi má město zkušenosti. V minulých letech je vypsalo na využití areálu kasáren a na podobu odpočinkové zóny Cidlina.

Kdy by se na Holínském Předměstí mohlo začít stavět, zatím není jasné, bude to však za řadu let. Mluvčí poznamenal, že příprava areálu kasáren pro výstavbu zatím zabrala více než deset let.
0 komentářů
přidat komentář

Související články