Hradecký kraj vypíše soutěž na přestavbu části prostor galerie v H. Králové

Vložil
ČTK
19.09.2023 19:20
Hradec Králové

Osvald Polívka

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje v pondělí schválila vypsání soutěže na stavební firmu, která v části secesní budovy Galerie moderního umění (GMU) v Hradci Králové vybuduje nové depozitáře, technické místnosti či vzdělávací centrum. Soutěž kraj vypíše ještě v září, řekl dnes ČTK mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Předpokládané náklady na přestavbu dosud nevyužívaných prostor budovy jsou podle něj 39 milionů korun bez DPH, z toho většinu by měla pokrýt evropská dotace z IROP.


"Stavební práce by měly začít ještě letos. Hlavní těžiště oprav se ale plánují až na příští rok a na rok 2025. Hotovo by mělo být v roce 2026," řekl dnes ČTK Lechmann. Hradecká GMU je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje.

Stavební úpravy se budou týkat především dvou podzemních podlaží budovy, kterým se jakékoli opravy dosud vyhýbaly.

Galerie působí v prostředí ceněné secesní budovy, která původně vznikla jako palác Záložního úvěrového ústavu v krajském městě. Budova GMU je v historickém centru stotisícového Hradce Králové na Velkém náměstí a vznikla podle projektu architekta Osvalda Polívky v roce 1912. Zásadní rekonstrukcí prošla budova v letech 2014 až 2016. Tato rekonstrukce, která stála více než 120 milionů korun, získala prestižní celorepublikové ocenění Stavba roku 2017.
0 komentářů
přidat komentář

Související články