Hradecký kraj vyhlásil tendr na stavbu depozitáře muzea Jičín

Vložil
ČTK
08.11.2019 17:45
Jičín


Hradec Králové - Královéhradecký kraj vyhlásil soutěž na výstavbu depozitáře Regionálního muzea a galerie v Jičíně, který má být v areálu fary v městské části Robousy. Pokud se podaří firmu vybrat v soutěži do konce roku, začátkem příštího práce začnou. ČTK to dnes sdělil Jiří Klemt z kanceláře hejtmana. Před zahájením výstavby musí ještě zmizet z areálu současná stavba, s její demolicí by se mohlo začít v únoru 2020.


Stavební práce by neměly přesáhnout 27,3 milionu korun bez DPH a celkové náklady 35 milionů korun bez započtení daně. V celkové sumě je kromě demolice a výstavby zahrnuta také částka na pořízení vybavení a další věci. "Lhůta pro podávání nabídek by měla skončit 27. listopadu v 9:00. Stavba depozitáře by měla trvat 17 měsíců," uvedl radní pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS).

Krajské jičínské muzeum se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro uložení sbírkových předmětů. Podle náměstkyně hejtmana pro kulturu Martiny Berdychové (Východočeši) je současná situace uložení sbírkových předmětů za hranicí únosnosti a nevyhovuje požadavkům zákona.

"Některé předměty jsou například uloženy na chodbách jičínského zámku, kde pro ně nejsou vhodné klimatické podmínky. Jiné předměty se skladují v komerčním pronájmu, což je velice nákladné," uvedla Berdychová.

V areálu bývalé fary v Jičíně-Robousích vznikne přízemní depozitář, kde kromě dalšího místa pro uložení sbírkových předmětů budou také prostory pro příjem, ošetření a evidenci sbírkových předmětů a také zázemí pro zaměstnance včetně technického zázemí provozu.
0 komentářů
přidat komentář