Dva tituly Stavba roku Vysočiny má Pacov

Vložil
ČTK
24.09.2020 21:40
Pacov


Jihlava – Dvě z pěti staveb, které získaly titul Stavba roku Kraje Vysočina za rok 2019, patří městu Pacov. Jde o mateřskou školu a dům sociálních služeb. Mezi oceněnými jsou také vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů v Jihlavě, úpravy parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě a třebíčské komunitní centrum Moravia. Odborníci hodnotili 21 novostaveb a rekonstrukcí, sdělil dnes ČTK předseda pořádajícího spolku Martin Pertl.


Vyhlášení výsledků se tentokrát nekonalo kvůli koronaviru. Ocenění budou pořadatelé předávat individuálně. První termín pro zveřejnění výsledků přehlídky byl v červnu. Nevyšel ani náhradní zářijový termín. "S ohledem na aktuální situaci, která není příznivá pro pořádání vnitřních akcí a zároveň nelze predikovat, kdy se situace vrátí do normálu, se pořadatelé rozhodli vyhlásit výsledky bez společenského setkání," uvedl Pertl v dnešní tiskové zprávě.

Mateřská škola Za Branou v Pacově získala titul v kategorii školských staveb. Novostavba základní školy v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku dostala vedle čestného uznání i cenu veřejnosti, lidé této stavbě poslali nejvíc hlasů pomocí SMS zpráv.


Dům sociálních služeb v Pacově dostal nejlepší hodnocení mezi stavbami pro bydlení. Obnova části stoletého městského parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě vyhrála kategorii zaměřenou na revitalizaci veřejných prostor. Třebíčské komunitní centrum získalo titul mezi stavbami občanské vybavenosti. Prostor pro klubovny, kanceláře, hudební zkušebnu a sociální kavárnu nechala třebíčská radnice vytvořit přestavbou bývalého kina Moravia.

Soutěž pořádal poosmnácté Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina. Přehled hodnocených staveb je na webu.
0 komentářů
přidat komentář