Brno upraví vstup na hřbitov, zmizí stánky, přibudou obchody

Vložil
ČTK
22.01.2021 20:35
Brno

Brno – Hlavní vchod na Ústřední hřbitov v Brně by měl dostat do několika let novou podobu. Brněnští radní schválili přípravu architektonicko-urbanistické soutěže, z níž by měla vzejít podoba širšího areálu hlavního vstupu. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.


"Vzhledem k tomu, že jde o památkově chráněnou část, chceme přistupovat k návr- hu úprav koncepčně a s pokorou. Z tohoto důvodu vyhlásíme soutěž, jejímž cílem bude navrhnout podobu hlavního vstupu, správní budovy pro administrativu a přilehlého veřejného prostranství v areálu hřbitova, a to včetně zastávek MHD," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Zmizet by měly stánky na ulici i stavba zvaná likusák, nahradit by je měly nové budovy, které kromě obchodů poskytnou zázemí zaměstnancům správy hřbitova.

"Předmětem soutěže bude i návrh výstavby provozních budov podél ohradní zdi a objektu občerstvení nebo kamenického obchodu. Stánky na ulici pak nahradí květinářství, díky čemuž bude místo reprezentativnější a úhlednější. Architekti a urbanisté navrhnou i podobu orientačního systému a mobiliáře včetně nabíracích míst na vodu, která bychom rádi rozšířili na celém hřbitově. Neméně důležitou součástí soutěže budou i sadové úpravy a výsadba zeleně," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Náklady na úpravy prostor a výstavbu budov by se měly podle něj pohybovat v řádech jednotek milionů korun. Soutěž připraví Kancelář architekta města Brna, vyhlášena by měla být letos v dubnu.
0 komentářů
přidat komentář