Využití mozaiky v bazénech a wellness

Vložil
Tisková zpráva
31.01.2018 06:00
Nejen pro domácí, ale i veřejné bazény a wellness centra lze využít obrovské materiálové a barevné možnosti, které skýtají moderní mozaiky. Na co si dát pozor? Jak mozaiku zakomponovat do prostoru a dodržet přitom všechny platné normy? Tady jsou odpovědi.
 

Veřejné (ale i domácí) bazény a wellness centra podléhají přísným normám, které mimo jiné stanovují parametry protiskluzovosti podlahových krytin. Někdy se setkáváme s tím, že je mozaika klasifikována jako umělecký výrobek, na který se žádné technické normy nevztahují. A tím se pak lze vyhnout normám, jinak obecně platným pro bazény a wellness.

Důležité pro všechny architekty a stavební inženýry, kteří tyto prostory navrhují, je ale postupovat v souladu s platnou stavební legislativou. Proto se nyní zaměříme na využití mozaiky a ukážeme, že tyto kreativní materiály lze využít jako podlahovou krytinu, plně v souladu s platnými normami. Jen musíte vědět, kteří výrobci mají platné certifikace.


Jedním z těch, kteří dnes určují trendy a mají všechny přísné certifikáty k dispozici, je španělský výrobce Hisbalit. Mozaiky této značky splňují všechny technické parametry normy UNI EN14411, i když pro skleněnou mozaiku tato norma není závazná, protože se týká keramických obkladů a dlažeb.

Hisbalit se certifikaci nevyhýbá a (na rozdíl od některých jiných výrobců) neustále zvyšuje náročné požadavky na technické parametry svých výrobků.


Nyní podrobně představíme konkrétní možnosti využití mozaiky v bazénech a wellness. Kromě běžných povrchů lesk a mat jsou ke všem barvám, formátům a tvarům (včetně koleček a hexagonů) mozaiky Hisbalit k dispozici dva druhy protiskluzného povrchu:

Protiskluz třídy B je vhodný pro:
 • ochozy bazénů, plochy v okolí bazénů, které jsou občas mokré
 • všechny plochy, kde se chodí mokrou nohou, což jsou sauny a wellness prostory
 • veřejné sprchy a schody
 • vodorovná dna bazénů o hloubce vody do 80 cm
 • dna bazénů se sklonem do 8° a hloubkou do 135 cm

Protiskluz třídy C je vhodný pro:
 • dna bazénů se sklonem nad 8° a hloubkou do 135 cm
 • stupně, startovací plochy, nášlapné plochy toboganů a schodišť do vody

Oba výše uvedené protiskluzy jsou k dispozici nejenom pro jednobarevnou mozaiku 2,5 x 2,5 cm, ale i:
 • mozaiku s kovovým efektem
 • směsi standardní i na zakázku
 • gradace standardní i na zakázku
 • dekorace standardní i na zakázku
 • méně obvyklé formáty, jako jsou kolečka a hexagony

Pro každou kolaudaci - a platí to zejména zejména pro veřejné prostory, wellness a bazény - jsou požadované atesty na protiskluznost pro všechny plochy pochozí mokrou nohou. Specialisté FIN GRES mají nejen lety prověřené know-how k této problematice, ale i všechny potřebné certifikáty a atesty. Projektujete-li bazény nebo podobné prostory, nenechte se limitovat v kreativním návrhu, zároveň ale mějte na paměti bezpečnost navrženého řešení. Mozaiky španělské značky Hisbalit, kterou na českém trhu zastupuje právě FIN GRES, samozřejmě všechny zmiňované atesty a certifikáty mají. Využijte naše bezplatné poradenství a pomoc při přípravě projektu.


Mozaiku, a to i v protiskluzu, lze objednat již od 2 m²! Španělský výrobce si hravě poradí i s veřejnými lázněmi, pro které je třeba stovky metrů čtverečních materiálu, ať už standardní nebo zakázkové mozaiky. Kompletní a velmi široký sortiment Hisbalit umožňuje architektům a projektantům realizovat jakýkoliv nápad. Nenechte se limitovat velmi úzkou nabídkou protiskluzných materiálů od jiných výrobců. Nepřizpůsobujte svůj projekt omezeným možnostem, ale chtějte maximum. Hisbalit se svými výrobky přizpůsobí vašemu projektu. Všechny materiály dodá ve svém obvyklém termínu, tedy do tří týdnů. A navíc: ceny těchto materiálu vás příjemně překvapí. Obvykle se pohodlně vejdou do předepsaného rozpočtu.

Máme řešení pro jakýkoliv wellness: od velkých luxusních hotelových provozů, kde architekti a projektanti mohou využít řadu zakázkových dekorací a komplikovaných prvků, přes veřejné bazény a lázně, až po malé wellness v penzionech nebo jen domácí sauny.
Vybrali jsme realizované projekty v České republice, kde se spojil kvalitní architektonický návrh s příznivou cenou požadovanou rozpočtem a technickými požadavky na bazénové a wellness provozy.


Náš tip: Zajímavé články z oblasti obkladů, mozaiky a jejich využití najdete na specializovaném blogu www.oblozeno.cz. Zeptejte se nás, jak využít mozaiky pro váš kreativní návrh bazénu nebo wellness.

Referenční projekty

0 komentářů
přidat komentář

Související články