Videoseriál: stavba rodinného domu od A do Z očima znamého architekta

Dvanáctidílná série videí s názvem Stavíme s architektem, která od poloviny července do prosince letošního roku poběží na webu INTRA, INTROHOUSES a YouTube kanálu, je výsledkem spolupráce časopisu INTRO a renomovaného architekta Jana Tesaře. Ten vás provede stavbou rodinného domu od výběru pozemku až po realizaci stavebních prací.

Stavba rodinného domu s sebou přináší mnohá úskalí. Jaké otázky si položit před výběrem stavebního pozemku, jak zhruba spočítat, na kolik vás vlastní bydlení přijde, a na co všechno si dát během projektování a výstavby pozor, vám prozradí Jan Tesař ve dvanácti dílech několikaminutových podcastů. Těšit se můžete také na řadu zajímavých hostů, například na krajinářskou architektku Lucii Vogelovou z ateliéru Terra Florida, která se v jednom z úvodních dílů celé série zaměří na plánování zahrady. Dozvíte se také, jak se lze vypořádat s atypickým pozemkem a jaké může mít výhody, co všechno se dá zjistit z územního a regulačního plánu, jak vybrat vhodné konstrukční řešení, stavební materiály nebo třeba okna, jaký tvar by měla mít střecha a další užitečné postřehy týkající se kupříkladu finančního rozpočtu, délky povolovacího řízení či výběru stavební firmy.

Jan Tesař, autorizovaný architekt a pedagog na Fakultě architektury ČVUT, působí od roku 2008 v autorské dvojici s Jánem Stempelem pod značkou Stempel & Tesař architekti. Na svém kontě mají řadu úspěšných realizací, příčemž stěžejní část jejich tvorby tvoří právě návrhy rodinných domů, o nichž vydali i řadu publikací (Czech Houses či tři díly 99 domů). V připravovaném videoseriálu se s vámi Jan Tesař podělí o své zkušenosti, jež získal během dlouholeté praxe, a pomůže vám lépe se v celé problematice zorientovat. A jaké další výhody může spolupráce s architektem přinést?

0 komentářů
přidat komentář

Související články