Vchodový systém LIBERTY – sjednocuje a kultivuje vchod do domu

Vložil
Tisková zpráva
30.11.2022 15:55

Vchodový systém LIBERTY nabízí komplexní řešení a jednotný design pro prvky u vstupu do domu: branku, schránku, rozvaděč, zvonek, kameru nebo kryt na popelnice. S jednatelem společnosti JAP FUTURE Petrem Paksi a krajinářským architektem Jakubem Fingerem, zakladatelem ateliéru Partero, jsme si povídali o úspěšné novince na trhu.

ENERGY- kryt na elektrický rozvaděč, GATIE – branka, RINGIE – zvonek, schránka, LABEL – číslo popisné

1) Pane Paksi, uvedli jste na trh novinku, vchodový systém LIBERTY, který záhy získal ocenění GRAND PRIX za nejlepší výrobek na veletrhu FOR ARCH 2022. Okamžitá je i pozitivní odezva z řad architektů i potencionálních zákazníků. Jak byste charakterizoval jeho unikátnost?

Jednoznačně v komplexnosti, je to ucelený systém, který řeší důležité funkce spjaté s užíváním domu… Poštovní schránku, zvonek, vchodovou skrytou kameru, branku, kryt na popelnice, na elektrický nebo plynový rozvaděč, číslo popisné. Obrovskou pozornost zaslouží box na ukládání balíků bez přítomnosti majitele nemovitosti. Takto ucelený systém nikdo jiný v Evropě nenabízí, takže je to evropské unikum.

2) Zavedený způsob řešení umístění vstupní branky, poštovní schránky, elektrického rozvaděče nebo popelnice u každé novostavby, ale často i u rekonstrukce domu, může pro architekty a náročné klienty znamenat pověstnou hozenou rukavici, protože řešení na míru bývá náročné finančně i časově. Předpokládám, že to by také důvod, proč vás oslovil uznávaný krajinářský architekt Jakub Finger z ateliéru Partero?

Pravdou je, že jsme byli domluvení na schůzce, ale za mě z úplně jiného důvodu. Když jsem zjistil, že Jakub je zahradní architekt, chtěl jsem jednání zrušit, protože jsem si dopředu myslel, že půjde o „ptačí budky“ nebo něco podobného. Jakub mě ale přesvědčil, ať přijedu a hned od začátku mě nadchl, protože jsem si byl jist, že může vzniknout projekt unikátní v rámci celé Evropy. Takto ucelený vchodový systém žádná firma v portfoliu nemá.3) Pane Fingere, proč jste přišel s návrhem, který nabízí komplexní řešení a jednotný design pro prvky u vstupu do domu, tedy pro více méně těžko sjednotitelné funkce?

Předprostor domu je, jednoduše řečeno, podání si ruky s domem. Kultivovanost je dobrým začátkem. Právě v předprostoru je kromě dlažby a vegetace množství nutných, relativně velkých prvků, které tam mají své důležité místo. Tyto prvky jsou zásadním skladebným prvkem a často, vědomě nebo nevědomě, opomíjeným. LIBERTY nabízí ucelenou řadu s flexibilní modularitou a precizním detailem. Prototypování a sériová výroba umožnily dosáhnout jedinečné preciznosti, kterou je velmi složité a za rozumných nákladů při kusové výrobě nemožné dosáhnout.

4) Pane Paksi, trh si už zvykl, že nabízíte interiérové prvky vysoké kvality s minimalistickým designem. Popíšete podrobněji materiálové řešení vchodového systému LIBERTY?

Po testování různých materiálů jsme zvolili třímilimetrový hliníkový plech, který je pro venkovní použití optimální. Navíc zařazení povrchové úpravy pasivace titanem před komaxitem dělá z výrobku opravdového vytrvalce, z kterého se zákazník může těšit dlouhá léta.

5) Pane Paksi, systém LIBERTY má na svém startu devět modulů. Počítáte aktuálně s jejich dalším rozšiřováním nebo zatím budete monitorovat individuální požadavky architektů?

Zaznělo to už výše, variabilitu vnímám hlavně modularitou a rozměrovou pestrostí. Ovšem jako v mnoha oborech, tak i v tom našem, je nejdražší vývoj výrobku. Vchodový systém Liberty jsme vyvíjeli téměř rok a v této fázi není na pořadu dne atypická výroba. Budeme pozorně sledovat požadavky zákazníků, a pokud vykrystalizuje smysluplná poptávka po dalších prvcích, například úložišti pro nářadí, grily nebo koloběžky, tak budeme adekvátně reagovat.


PaedDr. Petr Paksi, DBA
Jednatel společnosti JAP FUTURE

Vedu firmu, ostatní i sebe s jasnou vizí, snažím se být sám sobě lídrem na základě svých hodnot. Preferuji ve firmě delegování pravomocí a úzkou spolupráci v rámci kolektivu. Vyhledávám znalosti a zkušenosti úspěšných firem a naopak já i moje firma zkušenosti předáváme dál.

JAP FUTURE v posledních letech klade u své produkce důraz na minimalistický interiérový design, ve kterém je na špici, což dokládají jak různá ocenění, tak spolupráce s předními architekty. V širokém výrobním portfoliu vynikají dva unikátní systémy-Dveřní a Vchodový, které odpovídají moderním světovým trendům.

Jsem ženatý 31 let, šťastný dědeček plný optimismu, ctím zdravou výživu a nezanedbávám pohyb, cvičím minimálně 5x týdně.


Ing. Jakub Finger
 
Krajinářský architekt, zakladatel ateliéru Partero

Atelier Partero se od roku 2006 snaží posouvat kvalitu zahrad i zelených prostorů. To že se to daří dokládá i řada odborných ocenění i povědomí mezi odbornou veřejností. Pro celý tým je dosavadní úsilí i výsledky závazkem a odrazem pro další tvorbu, která propojuje exteriér s architekturou za stálého důrazu na dlouhodobou udržitelnost a ekonomickou smysluplnost.

Zahrada i park pro Partero jsou prolnutím objektu s exteriérem, snaží se být průvodci architektů a klientů kde cílem je jednotný, logický ale zároveň poetický celek.

Jakub Finger žije ateliérem, relaxaci nalézá u adrenalinových aktivit, motosportu nebo v sauně. Má rád opuštěné rybářské domy u moře a modrou hodinu.

0 komentářů
přidat komentář

Související články