Úspěch české malířky u francouzské keramičky

Vložil
Tisková zpráva
07.06.2016 10:30
Před rokem vyhlásila firma Archtiles první Mezinárodní den kachliček/International Tiles day, a to k datu 21. května. Veřejnosti má tento den připomenout, že keramické dlažby a obklady patří mezi materiály, které lidstvo doprovázejí po mnoho tisíciletí.

zleva / Ira Svobodová, Petr Kunt, Eva Eisler
V rámci tohoto dne a za podpory tradičních evropských výrobců dlažeb a obkladů proběhla v loňském roce také soutěž pro přední české umělce, architekty a designéry. Jejím cílem byla výroba autorských kolekcí přímo v továrnách slavných výrobců, a to italských REFIN a MADE A MANO, francouzského Normandy ceramics a španělského INALCO.

Rok po této soutěži už může team ARCHTILES ve světě keramiky oznámit první úspěch českého umělce. Z deseti soutěžících, kteří si mezi sebe rozdělili několik kategorií, totiž dosáhla mezinárodního úspěchu kolekce české akademické malířky Iry Svobodové. Její díla jsou kromě soukromých sbírek zastoupena také v českých a amerických galeriích, vystavovala i na stěnách uměleckých domů v New Yorku, Los Angeles, ve Vídni nebo v Londýně.

Černobílou 3D kolekci dekorativních obkladů, založenou na optických efektech a hře světla a stínů, kterou Ira Svobodová v rámci prvního Mezinárodního dne kachliček navrhla, zařadil do své nabídky francouzský výrobce keramiky NORMANDY CERAMICS. Aktuálně se u evropských výrobců plánuje také realizace sérií podle návrhu od architektonických studií FORMA FATAL, A69 a dalších účastníků loňské soutěže.


0 komentářů
přidat komentář