S modulárním systémem Viessmann Invisible lze technickou místnost využít na maximum

Vložil
Tisková zpráva
26.05.2023 14:00
Technická místnost je dnes součástí téměř každého moderního rodinného domu. Lze do ní skrýt nevzhledná, ale nezbytná zařízení pro provoz domu, bohužel na úkor cenné obytné plochy. Napadlo vás, jak byste prostor využili, kdyby se veškerá technika vešla do kompaktní stěny s maximální hloubkou 28 centimetrů?


Dokážete si představit, že by vám v technické místnosti zbylo tolik místa, že byste tento prostor mohli využít například jako odpočinkové místo se saunou? Díky modulárnímu systému Viessmann Invisible lze tyto představy proměnit ve skutečnost. Systém představuje kompaktní předstěnovou instalaci, která pojme tepelné čerpadlo Vitocal poslední generace, volitelný větrací modul, zásobník teplé vody a kompletní sadu příslušenství včetně veškerého potrubí. Modul je určen pro domy s vytápěnou obytnou plochou do 200 metrů čtverečních.Variabilní možnosti instalace

Standardizované, továrně konfigurované moduly Viessmann Invisible umožňují všestranné možnosti instalace a přinášejí architektům i stavitelům svobodu při navrhování půdorysu domu. Moduly je možné instalovat buď s bílým krytem, nebo si nechat upravit konstrukci přední a boční stěny na míru a vybrat si ze široké škály materiálů, jako je dřevo nebo kuchyňské či zrcadlové povrchy. Moduly lze umístit vedle sebe, jako blok, kolem rohu či vedle sebe do vyhrazeného výklenku ve vstupní hale. Rozhodnete-li se pro montáž do bloku, můžete využít prázdné konce stěn, samostatně stojící stěny nebo oddělené místnosti. Tam, kde jsou místnosti malé a plné různých zákoutí, otevírá často rohová instalace nový obytný prostor, například při modernizaci starších budov. Všechny moduly Viessmann Invisible jsou dodávány smontované, stačí je tedy pouze nainstalovat a vzájemně propojit.

Efektivní vytápění s tepelným čerpadlem Vitocal

Ústředním prvkem tohoto inovativního řešení je modul tepelného čerpadla Vitocal 222-SI (typ vzduch/voda) s výkonem mezi 2,6 a 9,0 kW. Čerpadlo má vysokou účinnost – COP (topný faktor) dosahuje až 5,0 (u A7/W35 podle ČSN EN 14511), což zajišťuje nákladově efektivní výrobu tepla (energetická účinnost A++). Tepelné čerpadlo je k dispozici také ve variantě, kterou lze v horkých letních dnech použít jako chladicí systém. Modul pojme také 250litrový zásobník teplé vody.

Větrání s rekuperací tepla

Systém Viessmann Invisible rovněž zahrnuje větrací modul Vitoair FSI s vysokou energetickou účinností a s maximálním průtokem 300 metrů krychlových za hodinu. Protiproudý entalpický výměník tepla získává zpět až 80 procent tepla z odváděného vzduchu, ale také vlhkost, a spolu s čerstvým přiváděným vzduchem ho dodává zpět do interiéru přes systém rozvodů vzduchu click-and-go. To přináší výhody jak pro zdraví a peněženky obyvatel, tak i pro konstrukci budovy.

Na rozdíl od běžné technické místnosti (vlevo) jsou díky systému Viessmann Invisible tepelné čerpadlo, zásobník teplé vody a volitelný systém větrání domu skryty za plochou stěnou.

Maximální soběstačnost

Aby byli uživatelé co nejvíce nezávislí na veřejné elektrické síti, může být Viessmann Invisible po velkou část dne provozován díky vlastní elektřině vyrobené z fotovoltaických modulů Vitovolt. Bateriové úložistě Vitocharge VX3 uloží přebytečnou elektřinu vyrobenou během dne na večerní a noční hodiny a může zásobovat i nabíjecí stanici pro elektromobil.

Vyšší účinnost díky systému řízení energie

Bezplatná aplikace ViCare umožňuje uživatelům ovládat jejich systém pohodlně pomocí chytrého telefonu. Součástí aplikace je systém řízení energie Energy Management, který také zaznamenává toky energie mezi tepelným čerpadlem, větrací jednotkou, bateriovým úložištěm a nabíjecí stanicí, a uživatelé tak mají neustálý přehled o výrobě a spotřebě energie. Nejdůležitější však je, že systém řízení energie využívají řídicí systémy modulu tepelného čerpadla a bateriového úložiště k zajištění efektivního provozu. To umožňuje provoz systému způsobem, který šetří zdroje a snižuje náklady.


Jednoduché uvedení do provozu, monitorování i servis

Uvedení systému Viessmann Invisible do provozu, jeho monitorování a servis jsou stejně jednoduché a časově nenáročné jako plánování a instalace. Platforma Viessmann One Base všechny komponenty vzájemně propojuje a současně k nim připojuje digitální služby, jako je bezplatný nástroj ViGuide, a vytváří tak jednotný energetický a klimatizační systém. ViGuide umožňuje uvést systém do provozu ve velmi krátkém čase, pomocí vzdáleného připojení ho plně monitorovat a v případě potřeby provést servis, aniž by bylo nutné pokaždé někoho k systému přivolávat. Specializovaní partneři tak ušetří spoustu času, zatímco jejich zákazníci si budou moci trvale užívat maximální pohodlí, energetickou účinnost a spolehlivost systémů.

www.viessmann.cz/invisible
0 komentářů
přidat komentář