Představení nové kolekce látkových rolet FUSION od českého výrobce BEMATECH:

Když se interiéroví designéři nechají inspirovat krásou přírody a kultury celého světa

Vložil
Tisková zpráva
11.01.2024 16:30
BEMATECH, s.r.o.


Slunce – naše nejbližší hvězda, ze které čerpáme světlo a teplo, elementární předpoklady pro život na Zemi. Slunce je zdrojem nejen veškeré naší životodárné síly a energie, ale také radosti, optimismu a dobré nálady. V létě se s rozkoší koupeme v jeho září a v zimě se lačně natahujeme a snažíme se zachytit každičký jeho paprsek. Není divu, že sluneční světlo a teplo je obrovským tématem i při plánování a zařizování našich domovů. Především v zimních měsících, kdy se nám někdy celé týdny neukáže, jej chceme do svých bytů a domů pozvat co nejvíce – a s ním i jeho teplo a přirozené světlo. Naopak v létě se začíná naplňovat úsloví, že všeho moc je příliš – v parném letním žáru spíš hledáme způsob, jak zabránit přehřívání našich bytů nebo i nepříjemnému oslnění či odleskům ostrého slunečního světla např. od podlahy nebo od oken protilehlých domů. Tehdy rádi sáhneme po příjemném zastínění – a jednu z možností představují látkové rolety české společnosti BEMATECH. Díky nim si sami určíte, kdy a kam až slunečnímu svitu dovolíte vstoupit.


Příběh firmy BEMATECH se začal psát už v devadesátých letech, a proto tým spolupracovníků za těch téměř třicet let existence nasbíral dostatek zkušeností a inspirace, aby dosáhl věhlasu ve svém oboru, řemeslné dokonalosti a dokonce jednoho světového patentu. "K třicátým narozeninám, které si budeme připomínat v roce 2024, si naše společnost nadělila dárek už trochu dříve, ale o to větší radost z něho všichni máme," usmívá se Bernard Mullie, zakladatel firmy. Tou žhavou novinkou, kterou BEMATECH letos uvádí na světový trh, je zbrusu nová kolekce designových potisků látkových rolet s názvem FUSION.


"Pojmenování FUSION jsme nezvolili náhodou," vysvětluje Bernard Mullie. "Anglický výraz FUSION můžeme přeložit jako splynutí – v našem případě splynutí barev, vzorů a struktur v jeden funkční celek přenesený na látku rolety pomocí nejmodernějších tiskových technologií. Výběr látek pro kolekci FUSION splňuje nejnáročnější kritéria pro vizuální pohodlí i tepelný komfort v interiéru. Díky volbě screenových materiálů s vnější odrazivou vrstvou dokážeme účinně ovlivňovat průnik světla a tepelné energie do místnosti. Pohledovou vnitřní stranu látky pak můžete vizuálně sladit se zbytkem inte- riéru, se svými preferencemi či osobitým estetickým cítěním," dodává Bernard Mullie.

Kolekce FUSION dává architektům a interiérovým designérům na výběr z neuvěři- telných 220 originálních vzorů. Designérský tandem společnosti BEMATECH se nechal při vývoji vzorů pro tuto kolekci inspirovat rozmanitostí přírody, svébytnými kulturami i uměním. Designéři pracovali se vzory, kombinovali barvy, tvary a struktury, aby vytvořili jednotlivé barevné skupiny, ze kterých nyní můžete vybírat ten nejvhodnější design pro vás a váš interiér:

AMAZA

Inspirována krásou klidného moře a uklidňující náručí přírody, designová skupina AMAZA zachycuje odstíny jemných mořských vln, které jsou nejvíc patrné v barevné skupině OCEAN.


LOOM

Skupina vzorů LOOM vzdává hold tradičním tkalcovským technikám a je oslavou dokonalé řemeslné zručnosti. LOOM pracuje s harmonickou paletou barev, hlubokými odstíny drahých kamenů a elegantními neutrálními barvami.


GOBI

Tajemná poušť GOBI sestává nejen z písku, ale především z obnažených kamenů a skal. Barvy v této designové skupině byly inspirovány právě přírodními odstíny písku a kamene.


BALI

Ostrov BALI obklopují pestré korálové útesy, jeho pláže na jihu tvoří zářivě bílý písek, zatímco na severu a západě písek černý. Vzory této designové skupiny reflektují nejen tyto výrazné kontrastní barvy, ale také bujnou vegetaci, exotickou faunu a živou kulturu tohoto ikonického ostrova.


MONO

Kolekce MONO se hrdě hlásí k inspirací minimalismem a čistými liniemi. Zaujme monochromatickými tóny, jemnou šedí a klasickými černobílými kombinacemi – jednoduchá a nadčasová elegance.Zatímco vnitřní vzhled látkových rolet BEMATECH můžete vybírat z téměř nepřeberného množství výše naznačených barev a dekorů, vnější strana screenových látek bývá vždy bílá – díky tomu nenarušuje při pohledu z exteriéru jednotný barevný vzhled domu, navíc bílá barva minimalizuje viditelnost interiéru zvenčí a tím zajistí pocit většího soukromí. Všechny barvy a vzory látkových rolet kolekce FUSION jsou aplikovatelné na jakýkoliv ze tří typů látkových rolet BEMATECH, lišících se mírou propustnosti pro světlo i zvědavé pohledy z okolí: od nejlehčích transparentních, přes stínicí až po dokonale zatemňující rolety.


Nová kolekce látkových rolet FUSION představuje s láskou a pečlivostí namíchaný koktejl barev, vzorů, dekorů a inspirace krásami přírody i jedinečnými výtvory lidských rukou. Objevte dokonalou kombinaci dekorů a barev, která si klade ambiciózní cíl proměnit každý interiér v komfortní a příjemný domov. Prolistujte si brožuru kolekce FUSION a nechte se okouzlit.
0 komentářů
přidat komentář

Související články