Od chaty po mrakodrap. Terasy, které vydrží všechno.

Vložil
Tisková zpráva
11.06.2024 15:25
Deceuninck, spol. s r.o.

Kvalitní dřevoplastové terasy představují vhodnou alternativu k terasám z tvrdého tropického dřeva. Nabízí bezúdržbové řešení, které navíc odpovídá náročným požadavkům na estetiku, odolnost, funkčnost a bezpečnost.


Terasy Twinson nachází uplatnění u tradičních venkovských i moderních staveb, včetně komerčních objektů a veřejného prostoru. Oproti terasám z tvrdého tropického dřeva jsou zároveň alternativou ekologičtější. Na jejich výrobu se používá recyklované PVC a dřevo z evropských borovicových lesů s udržitelným hospodařením (PEFC). Kvalitní dřevoplast vydrží bez zásahů (broušení či nátěrů) i desítky let. Belgický výrobce Deceuninck poskytuje na své dřevoplastové terasy Twinson záruku 25 let.


Terasový Twinson v kombinaci s fasádním obkladem z přírodního dřeva. Vzhled zešedlého dřeva tvoří s terasou kompaktní celek. Twinson nabízí využití i jako provětrávaný fasádní obklad – Twinson Premium.


Velký rezidenční komplex Hafencity v Hamburku zdobí oblé balkony s terasami Character Massive. Masivní prkna Twinson se dají tvarovat stejně jako dřevo. Jsou však bezúdržbové, a navíc mají protipožární certifikaci BROOF (t1). Díky vysoké bezpečnosti se Jejich využití rozšiřuje pro balkony, lodžie, ale i na střechy a schodiště. Plovoucí pokládka nijak nenarušuje hydroizolaci.


Twinson snese vysokou zátěž. Nosnost má z dřevoplastů dostupných na trhu nejvyšší (1 400 kg/m²). Díky vysoké provozní zátěži se hodí na veřejná prostranství, do škol i tam, kde je denně vysoká kumulace a frekvence obyvatel.


Terasová prkna Twinson snesou i stálý kontakt se slanou nebo chlorovanou vodou. Estetické a funkční řešení obložení bazénů, zahradních vodní prvků nebo jako molo. Drážkovaná prkna nekloužou, mají hygienický atest (pro materiály na výrobu dětských hraček) a Jsou bezpečná pro životní prostředí.


Triiiple Tower ve Vídni s terasami Twinson řady Majestic Massive Pro (v odstínu č. 519 – rustikální dub) na střeše. Terasa Twinson odolá celoročně vlivům počasí i UV záření a její barva se nezmění.


Majestic Massive Pro je řada teras Twinson se speciální povrchovou úpravou s tenkou vrstvou polymeru, vysoce odolnou proti skvrnám nejrůznějšího původu. Bezúdržbové terasy jsou ideální i pro hotelové provozy a restaurace. Ukázka využití terasy Twinson v náročných podmínkách Alp.

www.deceuninck.cz
www.chciterasu.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články