Novinky z veletrhu Euroluce

Vložil
Tisková zpráva
14.05.2019 16:00
LIGHT WORKS s.r.o.

Veletrh svítidel Euroluce, součást slavného Salone del Mobile, přinesl plno novinek také v sortimentu výrobců Marset, Fritz Hansen nebo Tonone.

MARSET


Poetické pojmenování nese nové závěsné svítidlo Bohemia od Marset. A ačkoliv je dílem španělského designéra Joana Gaspara, podařilo se mu poměrně dobře vystihnout charakter svítidla. Naddimenzovaná velikost s průměrem přes půl metru z něho dělá výrazný objekt. Poloprůhledné stínidlo v červené, zelené nebo modré barvě sice není kvůli rozměru skleněné, namísto toho je z daleko praktičtějšího, lehčího a nerozbitného polykarbonátu, který sklo věrně napodobuje.


Pohyb je hlavní devízou závěsných svítidel Milana. Modulární systém zavěšení umožňuje hýbat se svítidly v horizontálním i vertikálním směru. Napomáhá tomu protizávaží umístěné na konci závěsného systému. Jednoduchý cylindrický tvar stínidla doplňuje úzké válcovité tělo se zabudovaným LED modulem. Milana nabízí výběr z několika velikostí a černou nebo bílou variantu.


Sofistikovaná, ultratenká kolekce svítidel Ginger přichází nově v kovovém provedení z leštěné mosazi. Ta nabízí hned tři barevné varianty, zlatou, černou a bílou na mnoha typech svítidel, od závěsných až po stolní lampy. Materiál je nový, vlastnosti však zůstávají. A tak se Ginger nadále pyšní vřelým nepřímým osvětlením, které neoslňuje, interiér zdůrazní a zároveň dekoruje. Nově lze Ginger díky unikátnímu závěsu instalovat také do bohatých uskupení čítajících až 19 světel.


Stolní lampa Bolita svým organickým tvarem přímo vybízí k dotyku. Posouváním opálového difuzéru po podložce se svítidlem nejen hýbete, ale také jej tím stmíváte nebo naopak rozjasňujete na různé úrovně podle toho, kam jej zrovna posunete. Důvtipný systém v sobě skrývá LED modul s neobyčejným světelným efektem, který je neobvykle na mechanické bázi namísto elektronické.


Sérii svítidel Dipping Light charakterizuje barevný efekt, vytvořený opakovaným namáčením skleněné koule do barvy. Vrstvy barvy vytvářejí soustředné kružnice, které postupně upravují intenzitu světla. Barva samotná se tak stává zároveň stínidlem zabarvujícím světlo. Ruční výroba dělá z každého kusu svítidla Dipping Light originál. V letošním roce přibyla do kolekce Dipping Light také závěsná svítidla v několika velikostech, různé typy nástěnných světel a originální nabíjecí stolní lampa. Závěsné typy lze nově díky unikátnímu závěsu instalovat také do bohatých uskupení čítajících až 19 světel.


Svým tvarem i velikostí může stojací lampa LaFlaca připomínat paraván. Dokáže přirozeně prostor rozdělit jako jemná, poloprůhledná zástěna, vyzařující kolem sebe měkké světlo. Textilní stínidlo obklopuje subtilní kovový rám a vevnitř se ukrývá velký kulatý zdroj světla, který zahlédnete jen když je rozsvícený. Geometrický tvar svítidel LaFlaca nabízí 3 velikosti, 2 barvy a mimo to je vhodné do interiéru i exteriéru.


Na první pohled se může Vetra zdát jako tradiční lustr z foukaného skla. Při rozsvícení však překvapí moderním pojetím. Jako novinku si pro nás výrobce Marset připravil Vetru v jiskrné oranžové barvě. Designér Joan Gaspar si pohrál s jejím tvarem a vytvořil unikátní, zcela uzavřený skleněný difuzér, fungující zároveň jako reflektor. Vetra tak svítí odrazem a poskytuje tím daleko více světla, navíc naprosto bez oslnění. Naprostá většina světla směřuje dolů, zbytek pak proniká nahoru do opálového stínidla a jemně jej prozařuje. V nabídce výrobce je jako stolní, stojací lampa nebo závěsné svítidlo.

FRITZ HANSEN


Inspirací pro svítidlo Suspence je transformace pohybu do fyzické formy. Tvar svítidla vychází ze základního pohybu způsobeného gravitační silou - tahu směrem dolů. Gravitace svým působením viditelně protáhla horní část svítidla, které tvoří s kabelem jednotný celek, bez sebemenšího přerušení. Novinkou z dílny Fritz Hansen jsou 2 nové barevné varianty - vínová burgundská a perlově béžová.


Design stolní lampy Planner navrhl již v 50. letech americký designér Paul McCobb a letos se tento nadčasový návrh dočkal uvedení na trh. Prostý, avšak promyšlený a praktický tvar lampy, vycházející ze skandinávského stylu, dokazuje, že jednoduchost je krásná sama o sobě. Přes opálový skleněný difuzér lampa emituje měkké rozptýlené světlo. Kovové podnoží je vyvedeno v mosazné nebo černé barvě. A i když je svítidlo malé, dělá velký dojem.

TONONE


Novinkou z kolekce holandského výrobce Tonone je série svítidel Beads. Jednoduchý kruh, svítící rovnoměrně po celé ploše, je charakteristickým prvkem těchto svítidel. Vybírat je možné ze závěsných, nástěnných i stojacích lamp vždy v černé barvě, typické pro industriální designy Tonone.


LIGHT WORKS s.r.o., www.lightworks.cz, showroom - Vlastislavova 11, Praha 4
0 komentářů
přidat komentář

Související články