Nové metalické nátěry a netradiční omítky Ceresit

Vložil
Pavlína Drbálková
21.11.2011 10:45
V moderní architektuře nejsou tradiční materiály jediným zdrojem inspirace. Stále více jsou používány lesklé prvky představující nejnovější dynamicky se měnící trendy ve stavebnictví. Řada Ceresit VISAGE nabízí široký výběr kovových, lesklých a zářivých barev, které promění každý nápad v jedinečný výsledek.
Speciální luminiscentní omítky pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 730 VISAGE vytváří neobyčejný, ve tmě zářící, vzhled. Omítku je vhodné použít například pro detaily a informační obrazce v komunikačních prostorách veřejných budov – např. pro označení směru únikových cest v podzemních garážích, nákupních centrech apod. Omítka umožní do plochy stěny zapracovat ornamenty, reklamní sdělení nebo zvýraznění architektonických prvků. Intenzita luminiscenčního efektu je podmíněna existencí světelného zdroje a jeho silou. Vlastní emise světla je samozřejmě časově omezena, podobně jako je tomu i u jiných běžných výrobků s tímto světelným efektem.Ceresit CT 740 VISAGE
široký výběr kovových lesklých, zářivých barev, zdokonalená technologie navíc zajišťuje dlouhotrvající efekt. Nátěr Ceresit CT 740 má nízkou nasákavost a je určen pro uzavírací ochranné nátěry fasád z tradičních nebo minerálních omítek a betonových konstrukcí. Metalické povrchy již nejsou využívány pouze v průmyslových budovách, ale objevují se i v obytných budovách. Stříbrné, hliníkové nebo zlaté prvky tradičně používané v kombinaci se sklem jsou stále častěji kombinované s betonem a dřevem. Díky nátěrům řady VISAGE se stříbrnými, zlatými a hliníkovými odstíny jsou fasády originální a nevšední.Zaujal-li vás design opálu, stačí použit opálový nátěr se zářícím efektem Ceresit CT 750 VISAGE. Kvůli průsvitnosti laku je konečný vzhled ovlivněn barvou podkladu a aplikační metodou (štětka nebo váleček). VISAGE opál tak zajišťuje téměř nekonečný výběr barevných variant.

Podrobný přehled omítek a nátěrů CERESIT VISAGE je k dispozici na stránkách www.ceresit-visage.cz. Na uvedeném portálu najdou zájemci i aplikaci, která pomáhá vytvořit vhodnou barevnou kompozici pro návrh fasády a která umožňuje vybrat si z připravených barevných schémat a následně je aplikovat na model hotové stavby. Nechybí ani teoretické informace pro vhodný výběr kombinace barev.
0 komentářů
přidat komentář

Související články