Moderní pracovní stanice jsou klíčem k realizaci vašich architektonických vizí

Vložil
Tisková zpráva
24.06.2024 16:10
Udržet krok s překotným vývojem v oboru architektury může být náročné a investice do kvalitního technologického vybavení jsou v dnešní době důležitější než kdy dříve. Díky svým schopnostem a výkonu se moderní pracovní stanice stávají nepostradatelným pomocníkem pro všechny architekty.


Jsou to právě mimořádně výkonné počítače a zobrazovací technika, které profe- sionálům pomáhají zvládat jakoukoliv pracovní náplň. Stejně jako chirurg potřebuje pro svou práci špičkové nástroje, tak ani architekt si v dnešní době nevystačí jen tak s nějakým počítačem. Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P8 nabídne i těm nejnáročnějším profesionálům naprosto bezkonkurenční výkon, spolehlivost a flexibilitu.

Díky nejnovějším procesorům série AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX si tento výjimečně výkonný stolní počítač poradí s jakoukoliv prací i v prostředí s vysokou intenzitou zátěže, jako je CAD či BIM modelování. Počítač také pojme až tři grafiky NVIDIA RTX 6000 Ada Generation a kombinace vysokého grafického a výpočetního výkonu pak otevírá netušené možnosti pro další využití. Výjimečnou vizualizací to jen začíná, s tímto výkonem je možné vytvářet celé digitální světy, stejně jako obsah pro virtuální a rozšířenou realitu. S pomocí platformy NVIDIA AI Enterprise si pak architekti dokáží dokonce navrhnout vlastí specializované modely umělé inteligence.

Nespornou výhodou pracovních stanic je jejich robustnější konstrukce delší životní cyklus, než na jaký jsme zvyklí u běžných počítačů. Díky vylepšenému designu šasi, inspirovanému spoluprací se značkou Aston Martin, jsou možnosti škálování a průběžného vylepšování jednotlivých komponentů bez nutnosti použití nářadí zcela v rukou uživatele. Tyto vlastnosti spolu s doposud nejefektivnějším systémem chlazením dělají z ThinkStation P8 investici, která se skutečně vyplatí.

Vidím, tedy jsem…


Jedním z nejdůležitějších aspektů práce architekta je samotná vizualizace či prezentace návrhů pro klienta. I ten nejlepší návrh totiž zůstane jen návrhem, pokud nebude dostatečně vizuálně zajímavý. Výkon počítače v tu chvíli můžete doslova vidět, protože se přímo promítá do dění na monitoru. Ovšem pouze v případě, že máte kvalitní zobrazovací techniku.

Nejen pro práci architektů proto vznikl přelomový ThinkVision 27 3D monitor. Jde o první „industry standard“ 3D monitor, který díky 4K rozlišení nabídne dokonalý 3D model zobrazovaného objektu a doslova vtáhne uživatele do dění na obrazovce. Díky široké podpoře softwarových aplikací třetích stran a otevřeným API je pak možné převést téměř jakýkoliv obsah do 3D. Bez zkreslení, doslova z jakéhokoliv úhlu, v širokých světelných podmínkách – s monitorem ThinkVision 27 3D získají uživatelé perfektní zařízení pro designové návrhy i nejlepší možnou prezentaci své práce.

Nepřetržitá podpora pro případ nouze


Práce na projektech se často může protáhnout dlouho do noci a nezná ani hranice pracovního týdne. Do cesty se však může postavit nečekaná porucha nebo problém s technikou. Z toho důvodu je možné zajistit pro ThinkStation P8 také VIP podporu Lenovo Premier Support Plus, díky které získají profesionálové z oboru architektury přímý přístup ke zkušeným technikům v režimu 24/7, 365 dní v roce. Všechny problémy tak dokáží vyřešit dřív, než zmizí inspirace nezbytná pro dokončení projektu.

Více informací nejen o pracovních stanicích a monitorech Lenovo najdete na webu www.lenovo.cz.
0 komentářů
přidat komentář