Kolekce 40 – inspirace u starobylých památek pro řešení moderních interiérů

Vložil
Tisková zpráva
10.03.2023 12:15

Zajímáte se o nejnovější informace ze světa moderních dveří pro vaši stavbu? Web BATTENTE se specializuje na seznámení odborné i laické veřejnosti s různými typy dveří a souvisejících stavebních prvků a doplňků, jako jsou skryté zárubně, kování a zámky. Značkové produkty jsou vždy navrhovány tak, aby šetřily místem, zvyšovaly pohodlí a estetiku interiéru.

Jednou z produktových řad, kterou u nabízíme, je Kolekce 40 z produktové řady BATTENTE. Jedná se o kvalitní řadu klasických otočných dveří, která se vyrábí z prvotřídních materiálů. Architektům se s ní nabízí široká škála designových možností pro různé interiéry. Kolekce 40 se zaměřuje na minimalistický moderní styl, včetně dveří s hladkou povrchovou úpravou bez kování nebo zdobení, představuje nový koncept dveří, které jsou nejen funkční, ale také esteticky krásné.


Čím si získává Kolekce 40 srdce uživatelů?

Kolekce 40 je speciální a jedinečná řada skrytých zárubní, které mají několik výhod:

Estetika: Kolekce 40 nabízí moderní designová řešení, která se hodí do specifických interiéru. Výběr materiálů, barev a dekorů dveří lze přizpůsobit osobním preferencím a stylu místnosti.

Jedinečnost: Kolekce 40 je jediná svého druhu nejen u nás, ale i ve světě.

Jednoduchá údržba: Nevyžadují žádnou složitou údržbu. Stačí je pravidelně otírat vlhkým hadříkem a čistit kovové části.

Funkčnost: Kromě skvělého designu jsou dveře Kolekce 40 také perfektně funkční a velmi odolné vůči opotřebení. Dveře jsou vybaveny kvalitními panty a zámky, které zajišťují bezpečnost a snadné ovládání.


Výběr z různých povrchů, materiálů a barev

Výběr materiálů pro dveřní křídla je rovněž velmi rozmanitý. Zákazníci si mohou vybrat dveře do skryté zárubně s lakovanou povrchovou úpravou, sklo-hliníkové dveře, dveře potažené dubovou dýhou nebo dveře pro následnou povrchovou úpravu.

Šikmá zárubeň je vyrobena z upraveného hliníku. Chrání ji anodizace, elektrochemický proces obvykle používaný na hliníku, který modifikuje jeho povrch, zabraňuje opotřebení kovu a dává mu větší odolnost vůči povětrnostním vlivům, skvrnám a poškrábání. Profily Kolekce 40 jsou k dispozici ve 3 bronzových stylových provedeních a ve verzi s povrchovou úpravou, připravené k malování v jakékoli barvě.


Jednou z velkých výhod Kolekce 40 je také možnost přizpůsobení dveří individuálním požadavkům zákazníka. BATTENTE nabízí možnost výroby dveří na míru, což znamená, že zákazník si může vybrat velikost, tvar, materiál a barvu dveří podle svých potřeb a představ.

V čem je Kolekce 40 jiná?

Na jedné straně je skrytá zárubeň se sklonem v úhlu 40 ° a na straně druhé jsou dveře zapuštěné do zdi. Tajemství leží uvnitř zárubně. Dosud neviditelný a čistě strukturální prvek, kdy se zárubeň stává estetikou a designem, dává dveřím výraznou přítomnost a jedinečnou sílu. Když se dveře z Kolekce 40 vynoří ze zdi, vytvoří těsné spojení mezi dvěma prostory. Nový detail, který umožňuje vidět dveře z nové perspektivy, vyvolává výsledný dojem, jako by byly uvnitř obrazu. Kolekce 40, kterou blíže popisuje web Battente, je absolutní novinkou na trhu, která je duchovním dítětem dvou designérů.


Proč skrývat krásu inspirovanou starobylými stavbami?

Nápad se zrodil v hlavách italských designerů Francesca Valentiniho a Lorenza Ponzelliho, kteří se rozhodli transformovat čistě strukturální zárubeň na krásný a designový dekorativní prvek. Podařilo se jim vytvořit originální rám nezaměnitelného vzhledu, který navozuje pocit hloubky.

Inspirace vycházela z pozorování. U starobylých staveb, především z románského období a gotiky, byla zeď u oken šikmá a rozšiřovala se směrem dovnitř místnosti. Účelem bylo dostat dovnitř místnosti co nejvíce světla i z otvorů malých rozměrů. V architektuře je tento pojem znám jako Rozšíření. V tomto produktu se zároveň zachovaly klasické vlastnosti vnitřních dveří, které jsou viditelné běžným lidským zrakem, na něž jsme byli zvyklí po desetiletí. Výsledkem je hluboká změna, která nevytváří nerovnosti a umožňuje, aby dveře byly přítomné a vypadaly štíhlejší.

Inovace v oblasti skrytých zárubní byly dříve pouze ve snaze rám dveří zneviditelnit. Tato zárubeň, se poprvé projevuje, vynoří se ze zdi a zanechá stopu, stává se diskrétní, ale viditelnou součástí. Zárubeň už tedy není pouze technickým a funkčním prvkem, ale sama o sobě představuje úžasnou finální proměnu.

Svůj nápad nabídli designéři firmě ECLISSE, protože je to společnost, která se od svého založení vždy zaměřovala na techniku a inovace. Sympatická jim byla tato velká firma, protože je velmi blízká dynamice malého rodinného podniku. Nadšení, které se projevovalo od prvních setkání s rodinou De Faveri a jejím týmem, bylo jiskrou, která pomohla tento nový projekt přivést na svět.

Tito dva designéři zároveň navrhli kliku 40 + uno, pro kterou se inspirovali Kolekcí 40, jež byla vyrobena firmou Mandelli1953. Každá je tvořená z jediného masivního mosazného ingotu.

Podle inspirace Kolekcí 40 je dokončována v šesti povrchových úpravách (např. Champagne, Bronz, Tobacco…). Kliky 40 + uno jsou k dispozici samostatně, s wc zámkem nebo klíčem.

Celkově lze říci, že Kolekce 40, o které se více dozvíte na webu Battente, nabízí výhodné a praktické řešení pro každého, kdo hledá nadčasové a designové dveře a systémy do svého interiéru. Na vlastní oči pak můžete Kolekci 40 prozkoumat v jejich showroomu v Praze 4.
0 komentářů
přidat komentář