Jedinečná světelná linie!

Svítidlo Linaria od společnosti Zumtobel umožňuje nekonečné světelné linie

Vložil
Tisková zpráva
30.03.2009 15:00
Zumtobel Lighting

Nové svítidlo Linaria od společnosti Zumtobel přesvědčí kouzlem jednoduchosti: štíhlá linie, která důsledně upřednostňuje architekturu. Blahodárného, rovnoměrného osvětlení lze dosáhnout jen s minimální spotřebou energie, světlo lze plynule tlumit v rozsahu 1 až 100 procent. Jedinečná je i možnost vytvoření průběžných světelných linek ve spojení s novou osvětlovací jednotkou „Seamless“.

„Čím jednodušší a úspornější výrobek, tím větší výzva pro všechny zúčastněné. Svítidlo Linaria staví na hodnotném materiálu a jasném tvaru – jednoduchá přímá linie přežije každou módu,“ vysvětluje designér Klaus Adolph z AG Licht, který ve spolupráci s firmou Zumtobel navrhl novou lištu pro jeden zdroj a světelnou linii Linaria. Za lineární redukovaný design obdržela Linaria cenu iF-Award 2009 za dobrý design výrobku.

Díky mimořádně štíhlému korpusu se šířkou 30 milimetrů je Linaria Seamless ideálním osvětlovacím tělesem pro prostory, od nichž se vyžaduje, aby působily reprezentativně. Zapojí-li se vedle sebe svítidla s tradičními zářivkovými trubicemi T16, přerušují vzniklou světelnou linii objímky. Zastínění, které tak vznikne, vnímá oko pozorovatele často rušivě. Díky svítidlu Linaria Seamless T16-D je možné vytvořit průběžné světelné linie s rovnoměrným světelným tokem: světlo vedle světla, v provedení s jednou nebo dvěma řadami.  Při spojení do řady  zůstává mezi jednotlivými světelnými moduly sotva rozpoznatelná čtyřmilimetrová mezera. Světelná linie Linaria Seamless osazená novou generací zdrojů je tak zásobena světlem až na samotný konec a vytváří dojem nepřerušeně světelné linie. Délka světla Linaria Seamless T16-D tak odpovídá délce svítidla. Díky nové osvětlovací technice zdroje Seamless jsou perfektně ozářeny i čelní strany svítidla.

Posuvná objímka vyvinutá a patentovaná společností Zumtobel zapouští osvětlovací jednotku do svítidla Linaria tak, aby nebyla objímka vidět. Získáte tak pocit, jako by se jednoduchá a elegantní světelná linie Linaria obešla zcela bez technických komponent.

Technicky odpovídá Linaria Seamless T16-D vysokému standardu svítidla T16. Vyznačuje se výborným barevným podáním, má vysokou účinnost a lze ho tlumit při 54/39 W v rozmezí od 1 do 100 procent, při výkonu 24 W pak v rozmezí 40–100 procent.

Díky tomu, že posuvná objímka vyvinutá a patentovaná společností Zumtobel pro tento nový světelný zdroj, zapouští jednotku do lišty velmi chytře, působí dojmem, jako by zářivková trubice držela v těle svítidla bez objímky. Nový typ zasouvání objímky zároveň umožňuje jednoduchou a rychlou montáž zdroje. Vynikající kabelový kanál usnadňuje napájení a spojovací sada (mechanická, elektrická, optická) umožňuje spojení více světelných lišt Seamless v jednu – teoreticky nekonečnou – světelnou lištu. 

Světelná linie Linaria je dostupná se třemi optikami: Čirá přesvědčí jednoduchou formou. Difúzní se vyznačuje homogenním světlem. Podélný prismatický kryt skvěle omezuje podélné oslnění, a proto se výborně hodí pro použití v kancelářích a na pracovištích.

Také svítidlo Linaria T16, které je nabízeno v řadě ve všech výkonech trubic T16, je štíhlá jen 30 milimetrů. Je tak nejštíhlejší světelnou lištou, kterou lze ovládat při využití techniky rozhraní DALI. Štíhlý profil Linaria T16 je umožněn zvláštní montáží předřadníku. Ten je integrovaný na výšku do kovového krytu s práškovou vrstvou, což zdůrazňuje úsporný charakter svítidla. Pouzdro Linaria T16 přesvědčí velice kvalitním hliníkem a dvojitým funkčním zušlechtěním. Prášková povrchová úprava vychází vstříc postupům, které jsou šetrné ke zdrojům, a přispívá zvláštní odolnosti svítidla vůči mechanickým vlivům.

Linaria Seamless T16 jakož i Linaria T16 jsou k dostání s čirým, difúzním nebo podélným prismatickým krytem.

> Stránka produktu LINARIA (anglicky)
> www.zumtobel.cz