Informace o památkách nově na portálu PROPAMÁTKY

Vložil
Pavlína Drbálková
17.10.2011 08:05
V říjnu oficiálně zahájil svou činnost nový internetový portál PROPAMÁTKY. Jeho vedoucímu, Ing. Aleši Kozákovi z Institutu pro památky a kulturu, o.p.s. jsme položili 3 otázky.
Co všechno uživatelé najdou na novém portálu PROPAMÁTKY?

Portál PROPAMÁTKY slouží všem, kdo mají něco společného s památkovou obnovou nebo se o tuto oblast zajímají. Na portálu budujeme katalog prověřených firem a organizací, díky kterému majitelé a správci nejen památkově chráněných objektů mohou najít, oslovit, porovnat a následně vybrat prověřené dodavatele, ať se jedná o architekty, řemeslníky či stavební firmu se zkušenostmi v oboru. Dále je tu komplexní databáze aktuálních dotací a vyhlášených veřejných sbírek na obnovu památek a také aktuální zpravodajství o obnovených památkách, možnostech financování obnovy památek, oborové literatuře, zajímavých kulturních akcích a mnoha dalších věcech.

Co může portál PROPAMÁTKY nabídnout architektům a architektkám?
V České republice je řada architektů a architektek se zkušenostmi s obnovou památek. A ještě mnohem více majitelů památkově chráněných objektů, kteří potřebují kvalitní návrh a projekty, aby mohli např. požádat o dotaci a mohli začít opravovat. Architektům a architektkám se zkušenostmi s obnovou památek nabízíme možnost registrace v našem katalogu prověřených firem, kde se o nich mohou dozvědět lidé, kteří právě jejich služby potřebují. Pokud se architekt nebo architektka zajímá o novinky z oblasti péče o památky, může se na portálu registrovat k odběru e-mailového zpravodaje, který rozesíláme každou středu.

Čím se Váš portál liší od jiných podobných projektů na internetu?
Skutečnost je taková, že podobný internetový portál s tímto typem informací na internetu v České republice nenajdete. Jsme skutečně jediní, kdo nabízí aktuální informace o dotacích na opravy památek, o vyhlášených veřejných sbírkách a současně buduje oborový portál s informacemi o firmách navíc doplněné o stručné a přehledné zpravodajství.  To vše navíc pečlivě kontrolované a denně prověřované. Nabízíme tak zajímavý informační servis jak majitelům památek, tak i organizacím a firmám, které se obnově památek a památkové péči věnují. Projekt portálu PROPAMÁTKY je navíc nevšední ještě v jednom ohledu. V redakci portálu jsou zaměstnáni lidé se zdravotním hendikepem a my tím pádem fungujeme jako sociální podnik.

> PROPAMÁTKY

0 komentářů
přidat komentář