Nabíjecí stanice Hager witty – elegantní a snadný vstup do světa elektromobility

Vložil
Tisková zpráva
02.10.2023 20:00
Hager Electro s.r.o.


Elektromobilita není hudbou daleké budoucnosti, tento trend už je v plném proudu. V minulém roce bylo v Evropské unii registrováno více než 1,1 milionů nových elektromobilů, což je dosud nejsilnější nárůst a znamená větší potřebu nových nabíjecích stanic. Společnost Hager, která je již více než 10 let průkop- níkem v oblasti elektromobility, vám přináší ideální řešení pro jakýkoliv objekt: od rodinných domů, bytových objektů až po komerční parkoviště. Nabíječky Hager – rodina witty.start, solar, share a park představují ucelený soubor nabíjecích stanic, díky kterým získáte ideální řešení v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví. Bonusem nabíječek Hager nejsou jen praktické a spolehlivé řešení nabíjení, ale také elegantní decentní vzhled a kvalitní materiálové provedení.
Dle vyhlášky pro technické požadavky staveb jsou již v dnešní době vyžadovány alespoň přípravy pro připojení nabíjecích stanic, a to u novostaveb či velkých rekonstrukcí bytových domů určených pro bydlení, které mají mít více než 10 vnitřních parkovacích míst nebo venkovních parkovacích míst sousedících s budovou. Tyto budovy musí mít připraveny kabelové vývody pro budoucí instalaci nabíjecích stanic pro každé parkovací místo. U novostaveb a také u změn dokončených komerčních staveb, které mají mít více než 10 vnitřních parkovacích míst nebo venkovních parkovacích míst sousedících s budovou, musí být vybaveny jednou nabíjecí stanicí a dále musí mít přípravu kabelového vývodu pro budoucí instalaci nabíjecích stanic pro každé páté parkovací místo.

Pro dynamický rozvoj elektromobility existuje i celá řada dotačních programů. U rodinných domů poskytuje Státní fond životního prostředí ČR na nákup a instalaci jedné nabíjecí stanice umístěné na soukromém pozemku dotaci do 50% hodnoty instalace, maximálně 15 000 Kč. Jedna z podmínek pro zisk dotace je dynamické řízení nabíječek v závislosti na rezervovaném příkonu objektu. U bytových domů je možno získat dotaci do 50% hodnoty instalace, maximálně 25 000 Kč na nabíjecí místo. Tato dotace je určena pro stejný počet nabíjecích stanic jako je v domě bytových jednotek. Zde je taktéž podmínkou, aby parkovací místo bylo umístěno na pozemku ve vlastnictví žadatele nebo v nájmu žadatele. Opět je nutné, aby bylo zajištěno jejich dynamické řízení a nelze je použít k veřejnému použití.

Řešení pro rodinné domy

Nabíjecí stanice witty.start umožňuje snadno a pohodlně vklouznout do světa elektromobility. Umožňuje nabíjet jak jednofázově, tak třífázově s variantou do 11 kW nebo až do 22 kW. Pokud hledáte řešení pro napojení na vlastní fotovoltaický systém, zvolte inteligentní nabíjecí stanici witty.solar. Ve spojení s EMC manažerem pro řízení toku energie představuje komplexní řešení pro maximální energetickou soběstačnost. U této stanice lze využít dynamické přepínání mezi třífázovým a jednofázovým nabíjením, tak aby byla energie ze slunce využita na maximum.


Technologie pro komerční prostory

Nabíjecí stanice witty.share a witty.park jsou vhodné pro komerční prostory. Umož- ňují řízení více nabíjecích stanic a správu energetického managementu. Obě nabíjecí stanice mají řízený přístup pomocí RFID karet. Nabíjecí stanice witty.park díky dvěma nabíjecím bodům umožňuje mimořádně rychlé a bezpečné současné nabíjení dvou vozidel na komerčních parkovištích až do výkonu 2×22 kW. To vše dokážete řídit díky softwaru Local Load Manager, který zajistí optimální toky a využití elektrické energie.www.hager.cz/elektromobilita
0 komentářů
přidat komentář