ALBISTONE® - materiál budoucnosti

Vložil
Tisková zpráva
19.05.2015 07:30
V době, kdy mnoho zákazníků dokončuje plány pro realizaci nového bazénu nebo rekonstrukce stávajícího, bychom rádi představili zcela nový materiál. Materiál s unikátním složením, který dokáže využít maximální pevnosti, odolnosti a životnosti. ALBISTONE® má potenciál stát se během první sezony nejoblíbenějším a nejvyužívanějším materiálem.

foto/Zdroj: Albixon a.s.
Základem je správné využití znalostí materiálů používaných v předešlém desetiletí.
Správný odhad slabin, kdy často docházelo k prasklinám, oděru na povrchu, optickému vyblednutí a podobně. Nabídnete-li svým klientům materiál, který nebude stárnout tak rychle a nevyžádá si časté obnovy, ušetříte nejen jejich finanční prostředky a čas. Získáte jejich důvěru a poskytnete jim produkt, který bude i pro vás tou nejlepší a trvalou reklamou.

ALBISTONE® staví na efektivně zvýšených vlastnostech:
•    barevná stálost
•    odolnost vůči mechanickému poškození
•    mrazuvzdornost
•    tepelně-izolační vlastnosti
•    životnost
•    naprostá zdravotní nezávadnost

Materiál využívá maximální UV stabilizace. Výsledek je optická barevná stálost a vysoká odolnost vůči UV záření, zde samozřejmě znásobená odrazem od vody. Povrch bazénu či vodní plochy si udrží svou skutečně původní barvu po mnoho sezon. Odpadá postupná ztráta lesku, zešednutí a stárnutí.

foto/Zdroj: Albixon a.s.

Na stárnutí se velmi odráží i mechanické opotřebení, které zapříčiňuje ztenčení vrstvy, nenápadný únik vody, nebo konce v namáhaných částech prasknutí. Většinu bazénu si pořizují zejména mladé rodiny s dětmi. Neustálý pohyb dětí, nošení různých hraček do vody a instalace různých vodních prvků, jako jsou skluzavky, mohou zapříčinit rychlejší únavu materiálu i nehody. ALBISTONE® má však minimálně pětkrát vyšší odolnost proti proražení (rázovou houževnatost) než polypropylen v běžně používané formě.

S mechanickým poškozením i odolností vůči stárnutí souvisí i vysoká mrazuvzdornost. Respektive materiál odolává výtečně jakékoli nepřízni počasí. Bez změny odolá nepřetržitému vystavení teplot od -40 °C do +70 °C. Což jsou jistě hodnoty v naší krajině již hraniční.

foto/Zdroj: Albixon a.s.

Posledním, neméně důležitým bodem, je zdravotní nezávadnost. Zákazníci se již naučili prověřovat původ i dopad použitého materiálu na své zdraví. ALBISTONE® odpovídá hygienickým předpisům ČR pro styk s potravinami a splňuje také obdobné předpisy EU a USA. Je certifikován pro pitnou vodu, tedy nevylučuje žádné chemické látky a je naprosto vhodný i pro přímý styk s pokožkou dětí, nemocnými s ekzémy či alergiků. V případě napití se vody z bazénu nedojde k naprosto žádné reakci.

Současná doba velmi přihlíží na ekologický dopad a uhlíkovou stopu produktů. I zde se ALBISTONE® drží velmi příznivých hodnocení. Při výrobě nevznikají škodlivé látky a i po mnohaletém používání je materiál 100% recyklovatelný.

Budování vlastního bazénu je investicí. Vhodně zvoleným materiál se zárukou skutečné dlouhé životnosti jistě přesvědčí každého rozumného zákazníka. Nevyplatí se stavět s levným materiálem, který si vyžádá opakované opravy nebo dokonce technicky náročnou a neméně drahou výměnu. ALBISTONE® je moderní, kvalitní a nejvhodnější trvalou volbou.
0 komentářů
přidat komentář