Zdeněk Fránek, Vladimír Krátký: Kvalita architektury v době developerské

Zdroj
Jiří Tourek, Galerie VI PER
Vložil
Tisková zpráva
28.02.2017 10:30
Zdeněk Fránek
Vladimír Krátký
Fránek Architects
Atelier Krátký

Galerie VI PER Vás srdečně zve na pokračování cyklu tematických diskusí o architektuře. V úterý 28. února 2017 v 19:00 hodin proběhne diskuze na téma Kvalita architektury v době developerské.
Setkání přinese aktuální a vážné téma kvality architektury. Budeme hovořit o tom, co si pod kvalitou vlastně představit: je to otázka stylu, užitých materiálů či technologií, dobré funkčnosti nebo například faktor tvorby místa, městotvornosti? Chceme se ptát, jak se kvality dosahuje, čím je ovlivněna a to vše ve vztahu architektů s těmi, kdo dominantním způsobem ovlivňují výstavbu dnešního města, tedy developerů. Jejich často velké projekty dnes mění tvář našich měst. Jaká je jejich role, když je řeč o kvalitě architektury? Co vše z/může architekt? Debatovat přijdou prof. Zdeněk Fránek a doc. Vladimír Krátký. Načerpejte intelektuální inspiraci a utřibte si myšlenky.
Tematické architektonické diskuse. Vždy jedno úterý v měsíci, dva účastníci a jedno aktuální téma. Osvědčená podoba akademické debaty, představení stanovisek, diskuse, otázky diváků. Smyslem cyklu je otevřít důležitá a palčivá témata, umožnit prezentaci postojů různých, často protichůdných, stran, konfrontovat rozmanité pozice s náhledem odborníků, zodpovědných činitelů, politiků a zároveň umožnit zainteresované laické i odborné veřejnosti bezprostředně se dozvědět stanoviska zúčastněných stran a klást jim otázky. Každou z diskusí spojuje jedno zastřešující téma.
Koncepce cyklu: Jiří Tourek.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články