PechaKucha Night Prague Vol. 38

Zdroj
PechaKucha Night Prague Team
Vložil
Tisková zpráva
25.03.2014 15:50
Srdečně zveme na PechaKucha Night Prague vol. 38 v úterý 25. března 2014 od 20.20 hodin již tradičně v kině Aero. Vstupenky je možné zakoupit online a fyzicky na pokladnách kin Aero, Světozor a BIO|OKO.

Seznam mluvčích:

David Adamec

Narozen ve Zlíně, studia FFUK a AVU (1994-2000) v Praze. Věnuje se především malbě, ale také umění instalace. Žije a pracuje v Praze.

Archport a Markéta Hronková
Kreativní přístav Archport byl založen v říjnu roku 2013 uprostřed neklidných vod Jadranu dvojicí architektů Vojtěchem Hyblerem a Davidem Dvořákem. Byť byl Archport založen "na vodě", stojí jeho základy na lásce ke geometrii, jednoduchosti a úctě ke kontextu. S laskavou pomocí Markéty, Magdaleny a Babu představí vlajkovou loď své flotily: dům Babu!

Tereza Brdečková
Jiří Brdečka se narodil v Rakousko-Uhersku a jako celá jeho generace žil postupně v šesti státech i když nikam neodjel. Byl filmař, kritik, kreslíř a spisovatel, zemřel předčasně a napsal Limonádového Joa a třináct dalších scénářů k filmům, které znáte. Jako režisér animovaných filmů se stal světovým klasikem a tuto jeho tvorbu je třeba zachránit. Třicet let po jeho smrti o něm vychází velká kniha ke čtení i prohlížení, kterou na PechaKucha představí její autorka, Brdečkova dcera.

Martin Duda (label VFX)
Pochází z historického Mikulova. Je fascinován animací, vizuálními efekty a sci-fi filmy od dětství. První své animované kousky tvořil již ve 12 letech v učebně Gymnazia Mikulov na počítačích 286. Animaci odešel studovat na FAMU do Prahy, kde absolvoval 2008 krátkým sci-fi filmem "I am bigger and better”, který byl mimo jiné nominován na studentského Oscara v USA. Nyní pracuje jako nezávislý režisér, animátor a VFX specialist, roku 2008 založil VFX label. Na PK představí Velká dobrodružství Rosy a Dory - animovaný dobrodružný seriál, který se připravuje pod jeho taktovkou ve společnosti Bionaut films.

Hájek architekti
Představí právě dokončené a otevřené Krkonošské centrum enviromentálního vzdělávání ve Vrchlabí, objekt, který byl navržen jako hybrid domu a krajiny.

HIDDEN FACTORY
Vezmou nás na výstavu prezentovanou na loňském Designbloku, inspirovanou situací v nejstarší české porcelánce. A ukáží, co se do instalace nevešlo. A řeknou, jak to vlastně všechno začalo...

Tereza Houdková
Diamant? K jídlu. Brož? Na jedno použití. Bodlák? Na triko. Prsten? Z inkoustu a pro všechny. Autíčka z Kinder Surprise? Šup s nima do náramku, ať se tam pěkně honí. Šperk jako mise za legraci!

Libuše Jarcovjáková
Fotografka, žije a pracuje v Praze. Již od svých ranných fotografických let fotografuje subjektivně laděné intimní autobiografické záznamy svého života, vztahů, cest a míst. V 80. letech se věnovala fotografickým cyklům o životě vietnamských dělníků, romských rodin v Praze a na Východním Slovensku a gay komunity okolo pražského T- clubu. 1985-1990 žila v Západním Berlíně, 1986 fotografovala módu v Tokiu. V letech 1992-2012 vyučovala fotografii na Střední a Vyšší odborné škole grafické v Hellichově ulici. V posledních letech pravidelně vystavuje (např. Galerie Langhans, Galerie 1. patro, účast na projektu Vnitřní okruh atd., Mesiac fotografie Bratislava 2013). V současnosti připravuje výstavu pro Ateliér Josefa Sudka (duben-květen 2014) a věnuje se novým projektům.

JRKVC
JRKVC je ateliér architektury a designu z Bratislavy. V roce 2013 ho založil architekt Peter Jurkovič.

Lenka Klodová, Helena Poláková a Lucie Nepasická (Strašné dítě)
Co vznikne ze spojení sochařky, šperkařky a zdravotní klaunky? Přece Strašné dítě!

Pavel Šmíd
Pražák z Ostravy, který se šťourá v minulosti a snaží se to dostat do obrazu. Je to sice těžké, ale výborně se tím baví. A tak doufá, že snad pobaví i někoho jiného.

Pavel Tichoň
Sofistikovaný diletant. Na současné české výtvarné scéně je téměř nezaměnitelný svým přístupem k tvorbě a razantní hravostí či subverzivní ironičností proplouvající mezi všemi možnými médii. Jeho pohled na současnost a umělecké dílo se projevuje něžně skeptickým názorem s výrazným podtextem absurdity. Bezprostředně reaguje na situační a významové podněty ze svého okolí sociální reality či historie umění, které přetváří do nově definovaných souvislostí. Jeho občasná práce je plná ironie se silným obsahem humoru a stavů hraničících s nespecifikovanou fobií. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze v roce 2006.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články