offcity_architekti: Procesuální instalace

Zdroj
Šárka Zahálková, Offcity
Vložil
Tisková zpráva
14.04.2017 12:55
Srdečně Vás zveme na další z cyklu přednášek OFFCITY ARCHITEKTI. V tomto roce se věnujeme architektonickým intervencím, často dočasným instalacím, které kladou otázky a pokouší se reagovat na aktuální témata spjatá v veřejným prostorem.
 
ARTUR MAGROT, MARTIN CHLANDA, JAKUB RAJNOCH: PROCESUÁLNÍ INSTALACE
úterý 18. dubna 2017 od 19.00 v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

 
Na konci ledna tohoto roku vyrostl na pražském Malostranském náměstí ledový objekt, čtyři metry vysoký ledový sloup, který po dobu měsíce měnil svůj tvar, tál a vodou naplňoval nádrž pod sebou. Dne 21. února se zcela zbortil.
Autory instalace byli Artur Magrot, Martin Chlanda a Jakub Rajnoch. Nazvali ji Procesuální instalace a jejich snahou bylo přispět do současné diskuse o významu a pozici umění ve veřejném prostoru i o specifickém „klimatu“ Malostranského náměstí. Jak probíhala realizace objektu? S jakými reakcemi veřejnosti se setkala? Jak probíhala spolupráce s Galerií hl. města Prahy a Institutem plánování a rozvoje hl. města Prahy, institucemi, které realizaci objektu podpořily? Splnilo dílo cíl, který si autoři předsevzali? Přijďte se zapojit do diskuse!

 
Vstupné: 50 Kč
 
Pořádá Offcity z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2017. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.
 
Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články