November Talks 2018 : Grégoire Zündel

Architektura může být hra, ale musí brát štěstí vážně.

Zdroj
FA ČVUT, Praha
Vložil
Tisková zpráva
25.11.2018 21:00
Praha

Dejvice

Grégoire Zündel
Atelier Zündel Cristea

Tvorbu mladé francouzské kanceláře AZC, která staví stanice pařížského metra a projektuje skákací most přes Seinu, představí architekt Grégoire Zündel. V pondělí 26. listopadu 2018 v 18.30 hodin uzavře jeho vystoupení na Fakultě architektury ČVUT letošní cyklus  November Talks – Visions.

Přednáškový cyklus je součástí série, kterou již 13. rokem podporuje nadace Sto Foundation na šesti evropských školách architektury. Přednáška na FA ČVUT pro studenty i veřejnost bude v anglickém jazyce, vstup je zdarma.

Grégoire Zündel a jeho partnerka Irina Cristea patří k nejmladší generaci architektů, které zajímá udržitelnost – rozmanitost – inovace a soulad mezi globálním a lokálním kontextem s cílem zlepšit kvalitu života lidí, napříč obory a měřítky.

Jejich kancelář zvítězila v řadě architektonických soutěží, v současné době mají ve výstavbě čtyři stanice metra v Paříži a čtyři v Rennes, a pracují na studii nové stanice do Lyonu. Grégoire Zündel a Irina Cristea jsou  autory publikace Time for Play. Why architecture should take happiness seriously (Čas na hru. Proč by architektura měla brát štěstí vážně), vydané renomovaným architektonickým nakladatelství Actar Publishers v roce 2016.

Ateliér AZC má v portfoliu kromě bytových, občanských a dopravních staveb také neobvyklé až fantastické designové objekty. V souvislosti s vyhlášením výsledků soutěže na nový moderní most přes Seinu informovala francouzská média o tom, že turisté budou moct k Eiffelově věži doskákat! Kancelář AZC do soutěže totiž přihlásila nafukovací trampolínový most, koncipovaný tak, aby lidi bavil a zprostředkoval jim úžasný pocit volnosti a lehkosti. Tvoří ho samonosná konstrukce sestavená ze tří modulů, na principu nafukovacího kruhu o průměru 30 metrů s obří trampolínou uprostřed.

V projektu tohoto inovativního městského mostu, jehož prototyp se nyní testuje na jezeře Banyoles ve Španělsku, se výstižně odráží filosofie ateliéru AZC. Věří, že „nejlepší způsob, jak předpovědět budoucnost, je vytvořit ji“ (citát Petera Druckera, zakladatele moderního managementu).

0 komentářů
přidat komentář

Související články