Matthias Hein: O přidané hodnotě a domech, které máme rádi

Host Salonu dřevostaveb 2014

Zdroj
Salón dřevostaveb 2014
Vložil
Tisková zpráva
11.01.2014 17:15
Matthias Hein
Hein-Troy architekten

V sobotu 8. února 2014 od 15:40 hodin Vás srdečně zveme na přednášku rakouského architekta Matthiase Heina, který vystoupí v rámci Salónu dřevostaveb v areálu Výstaviště Praha-Holešovice.

V úvodu se přednáška rakouského architekta ohlédne za dřevostavbami Vorarlberska a celkově za tímto pozoruhodným regionem. Vorarlbersko se za posledních padesát let vyvinulo v oblast, které se díky nezvykle velké hustotě kvalitní architektury dostává celosvětové pozornosti. Jak k tomuto neobyčejnému vývoji došlo, se dozvíme přímo z úst architekta žijícího a působícího v městě Bregenz, centru tohoto regionu.

Dále se architekt Matthias Hein zmíní o cílech v navrhování jeho architektonické kanceláře HEIN architekten a o pojmech jako jsou „stavební kultura“ a „přidaná hodnota“ v rakouské architektuře. Za pomoci příkladů realizovaných projektů posledních let se s diváky podělí o své zkušenosti v oblasti dřevostaveb u našich sousedů.

Těžiště přitom bude tvořit představení nedávno dokončeného projektu mateřské školy, který se objevil i v nové Ročence dřevostaveb 2013 a budete mít možnost si ho prohlédnout i na výstavě Salon dřevostaveb v rámci veletrhu Dřevostavby 2014. Mateřská škola Muntlix nastavuje nové standardy ve výstavbě veřejných budov, zejména pokud jde o eliminaci ekologické stopy.

Spolu s architektem Matthiasem Heinem se v sobotním odpoledni představí také architekt Geir Brendeland z Norska a Pavol Pokorný ze Slovenska!

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články