kruh podzim 2020: Reiulf Ramstad Architects - online přednáška

Severská cesta, cesta k udržitelnosti

Zdroj
Kruh, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
01.10.2020 07:45
Přednášky

Reiulf Ramstad Arkitekter

Zveme Vás na ONLINE přednášku KRUHU:
 
REIULF RAMSTAD ARCHITECTS

Kdy: čtvrtek 01/10/2020 19:30
Kde: živý stream na facebookových stránkách KRUH
Přednáška v angličtině

Letošní cyklus přednášek Severská cesta, cesta k udržitelnosti po letní pauze pokračuje říjnovou online přednáškou. Velmi nás mrzí, že nám momentálně zhoršující se situace okolo viru COVID-19 neumožňuje setkat se s přednášející a s vámi osobně. Kvůli restrikcím a doporučením jsme se rozhodli, že říjnovou přednášku přeneseme do virtuálního světa. Doufáme, že vás online verze neodradí, připojíte se k nám a společně si poslechneme prezentaci Tjasy Mavric z norského studia Reiulf Ramstad Architects, kterou budete moci sledovat v živém přenosu ve čtvrtek 1. října 2020 od 19:30 hodin na facebookových stránkách spolku KRUH.
K takovým příkladům patří také norské studio Reiulf Ramstad Architects se sídlem v Oslu. Tento oceňovaný ateliér se věnuje především krajinné architektuře. Ve svých realizacích často používá přírodní a biomimetické materiály (biomimetika zkoumá konstrukční řešení v přírodě u živých organismů, snaží se je napodobit a využít k vývoji nových technických řešení) a jejich práce se vyznačuje citlivým přístupem k okolí.
Kancelář získala mezinárodní pozornost v roce 2012, kdy vyhrála soutěž na Trollstigen – projekt národní turistické cesty, která patří k nejnavštěvovanějším místům Norska. Architektům se zde podařilo ohleduplně začlenit současnou architekturu do dramatické norské přírody a návštěvníkům zpříjemnit pobyt v krajině.
„My jako architekti se musíme pokusit porozumět DNA daného místa. Je velmi důležité jít do míst, kde děláme projekty, abychom se s těmito místy seznámili a vztahovali se k nim. Stávají se tak kapitolami v našem životě," dodává Reiulf Ramstad, zakladatel studia.
Ceněna je rovněž jejich stavba kostela Knarvik s centrem pro místní náboženskou komunitu. Forma této budovy vychází z lidových norských kostelů a je ohleduplně začleněna do okolní krajiny.
Podobně citlivě k přírodě přistupuje norské studio RRA například i u vyhledávaného architektonicko-krajinářského objektu Selvika nebo u stezky Chemin des Carrières ve Francii.
Online přednášku ateliéru Reiulf Ramstad Architects budeme vysílat ve čtvrtek 1. října od 19h30 na facebookových stránkách spolku KRUH. Akce proběhne zdarma, ovšem je možnost tuto přednášku a rovněž působení celého spolku podpořit zakoupením virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici v předprodeji sítě GoOut.
0 komentářů
přidat komentář

Související články