kruh podzim 2016 : Liesbeth van der Pol

Zdroj
z.s. Kruh
Vložil
Tisková zpráva
04.10.2016 06:00
Liesbeth van der Pol
Dok Architecten

Kruh Vás zve na podzimní cyklus přednášek „Architektky II“, kdy vystoupí řada vynikajících českých i zahraničních architektek, které představí své projekty i aktuální tendence v současné architektuře.

Liesbeth van der Pol (NL)

Čtvrtek 6. října 2016 / 19:30 hodin

Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Liesbeth van der Pol (*1959) je nizozemská architektka, která společně s Hermanem Zeinstrem vede ateliér Dok Architecten. Liesbeth van der Pol tvrdí, že architektura by měla mluvit sama za sebe. Má být jako výrazná osobnost – vitální, vzbuzovat vášeň, fascinovat, zanechávat v nás určité dojmy. Taková architektura vytváří prostředí, které podporuje komunikaci, spokojenost a motivuje uživatele k dosahování lepších výsledků. Dobře organizované prostředí a otevřená atmosféra jsou pro architektku podstatné i ve vlastním ateliéru Dok architecten, který založila se svým profesním partnerem Hermanem Zeinstrou. Skládá se z týmu odborníků, každý z nich hraje důležitou roli. Liesbeth van der Pol mimo jiné vytváří kolorované kresby staveb, kterými určuje charakter a expresi. Tyto kresby pak zároveň slouží jako podpis každého projektu.
 
Liesbeth van der Pol (*1959) vystudovala architekturu na Technické univerzitě v Delft. V roce 1995 založila společně s Hermanem Zeinstrem ateliér Dok Architecten. Mezi výrazné realizace patří WKK elektrárna v Utrechtu či Muzeum námořnictví v Amsterodamu. V letech 2008–2011 působila jako státní architektka na Ministerstvu pro bytovou výstavbu a uzemní plánování. V Nizozemsku je tento post brán velmi vážně a předpokládá se, že architekt bude nejen konzultovat politiku architektury a sociálního bydlení, ale bude nezávisle podporovat kvalitní architekturu.

V angličtině, bez tlumočení, zdarma

Pořádá: Kruh z. s.

Ve spolupráci: IPR hl. m. Prahy

Pod záštitou: České komory architektů

Projekt podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, Městská část Praha 7, Velvyslanectví Nizozemského království, the Swiss Arts Council Pro Helvetia, Laufen CZ s. r. o., SIPRAL a. s., MDA Praha s.r.o., MY DVA group a. s., FORBO FLOORING, KOMA MODULAR s. r. o.

Mediální partneři: Radio 1, Radio Wave, ERA21, archiweb.cz, Earch časopis, Stavba, Material Times

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články